یمن..مقاومت مردمی برای آزادسازی کامل تعز آماده می شود

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

منابع یمنی روز جمعه 8 ژانویه از تشکیل شورای فرماندهی برای آزاد سازی کامل شهر تعز از شبه نظامیان حوثی خبر دادند.

اعضای این نهاد جدید که برای آزاد سازی مناطق اشغال شده تعز توسط حوثی ها تاسیس شده است، شیخ حمود الخلافی را به عنوان رئیس شورا خود تعیین کردند.

همزمان با تشکیل این شورا سه تیپ نظامی تشکیل شد .قرار شد که نیروهای نظامی این سه تیپ در پایگاه هوایی «العند» تحت نظارت افسران نیروهای ائتلاف عربی آموزش نظامی ببینند.

تشکیل این شورای نظامی در شرایطی صورت می گیرد که نیروهای مقاومت مردمی طی روزهای گذشته در چند جبهه پیشروی های قابل توجهی داشته اند.

نیروهای مقاومت روز پنجشنبه تلاش حوثی ها را برای کنترل مجدد حوثی منطقه «جبل عروس» را با شکست مواجه ساختند. همچنین بسیاری از ساختمان های مهم و در کوی ثعبات والجحمليه واقع در شهر تعز را از تک تیر اندازان وابسته به حوثی ها پاکسازی کردند. نیروهای مقاومت همچنین بندر استرتژیک «میدی» در ساحل شمال غربی یمن را نیز به کنترل کامل خود درآوردند. این بندر به پناهگاه های شبه نظامیان حوثی در شمال غرب یمن بسیار نزدیک است.

همزمان با پیشروی نیروهای مقاومت در مناطق مختلف یمن، جنگنده های ائتلاف عربی به رهبری سعودی مواضع حوثی ها را در صنعا پایتخت یمن به شدت بمباران کردند.

جنگنده های ائتلاف عربی پایگاه‌های آموزشی، سکوهای موشک انداز و چندین انبار اسلحه متعلق به شبه نظامیان حوثی و صالح را هدف قرار دادند.

پادگان الحمزه در استان «اب» که نیروهای صالح و حوثی ها در آن مستقر هستند نیز مورد هجوم حملات مکرر جنگنده های ائتلاف قرار گرفت.

طبق این گزارش حوثی در جبهه «نَهَم» شمال شرق صنعاء،حجه، صعده و تعز متحمل تلفات سنگینی شده اند.

از سوی دیگر حوثی‌ها مانند همیشه در جبران شکست های خود مناطق مسکونی تعز را با اسلحه سنگین و خمپاره مورد هجوم قرار دادند.
طی گلوله باران مناطق مسکونی 5 غیر نظامی کشته و 17 نفر دیگر زخمی شدند.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید