قطر سفیر خود را از ایران فرا خواند

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
1 دقيقه (Reading time)

خبرگزاری دولتی قطر گزارش داد که این کشور چهارشنبه 6 ژانویه، سفیر خود را از ایران در اعتراض به حمله به سفارت سعودی در تهران و کنسولگری این کشور در مشهد، فراخواند.

این خبرگزاری به نقل از خالد ابراهیم عبدالرحمن الحمر مدیرکل امور آسیایی وزارت امور خارجه قطر گزارش داده که گفته است که صبح چهارشنبه، سفیر قطر در پی حمله به سفارت پادشاهی عربس سعودی، از تهران فرا خوانده شد.

وزارت امور خارجه قطر، روز یکشنبه در بیانیه‌ای، حمله به نمایندگی‌های سعودی در ایران را محکوم کرده و آن را نقض صریح معاهده‌های بین‌المللی دانسه بود. در این بیانیه، حمایت کامل قطر از تلاش‌هایی سعودی در مقابله با تهدیدها علیه خود و منطقه، اعلام شده است.

روز شنبه در ایران ده ها تن از معترضان به اعدام 47 محکوم در پرونده‌های تروریستی از جمله نمر النمر، روحانی شیعه نزدیک به نظام ایران، به سفارت و کنسولگری سعودی حمله کردند.

در پی آن، سعودی، بحرین، سودان و جیبوتی، روابط دیپلماتیک خود را با ایران قطع کردند. امارات متحده عربی، سطح مناسبات دیپلماتیک خود را با تهران کاهش داد. کویت هم سفیر خود را از ایران فرا خواند. اردن سفیر ایران در عمان را فرا خواند و مراتب اعتراض خود را به حمله به نمایندگی‎‌های دیپلماتیک سعودی، به او ابلاغ کرد

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید