یکشنبه.. نشست اتحادیه عرب برای بررسی محکومیت ایران

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
1 دقيقه (Reading time)

احمد بن حلی معاون دبیرکل اتحادیه عرب اعلام کرد که این اتحادیه یکشنبه آینده جلسه‌ای فوق العاده در سطح وزرای امور خارجه در قاهره برگزار خواهد کرد تا درباره محکومیت حمله به سفارتخانه سعودی در تهران، بحث و تبادل نظر کند. این نشست با درخواست پادشاهی سعودی برگزار می‌شود.

به گزارش العربیه، بن حلی دوشنبه ۴ ژانویه در کنفرانسی خبری گفت که هدف از جلسه، محکومیت دخالت‌های ایران در امور داخلی کشورهای عربی است.

پیش از این نبیل العربی دبیرکل اتحادیه عرب، حمله به سفارتخانه ایران در تهران و کنسولگری این کشور در مشهد را «نقض صریح میثاقنامه‌ها و عرب‌های بین المللی» توصیف کرد.

العربی گفت که اتحادیه عرب، در کنار پادشاهی عربی سعودی می‌ایستد و از آن در تلاش‌هایش برای مبارزه با تروریسم پشتیبانی می‌کند. او همچنین دخالت‌های ایران را در امور کشورهای عربی محکوم کرد.

از سویی احمد بن محمد الجروان رئیس پارلمان عربی «حملات وحشیانه» به سفارت پادشاهی عربی سعودی در تهران و کنسولگری‌اش در شهر مشهد را محکوم کرد. او ایران را مسئول کامل «این اعمال تروریستی» و نقض صریح معاهده سال ۱۹۶۱ ژنو و قوانین بین المللی دانست که کشور‌ها را مسئول حمایت از نمایندگی‌های دیپلماتیک می‌داند.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید