حمله حزب الله لبنان به یک گشت اسرائیلی در مزارع شبعا

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

شبه نظامیان حزب الله لبنان یک به وسیله یک بمب کنار جاده‌ای، یک خودروی گشت اسرائیلی را در مزارع شبعا هدف قرار دادند.

حزب الله لبنان در بیانیه‌ای اعلام کرد که «یک بمب کنار جاده‌ای بزرگی را در جاده زبدین – کفرا در منطقه مزارع شبعای لبنان در مسیر یک خودروی گشت اسرائیلی» منفجر کرده است.

این بیانیه ادامه داده است: «مجموعه فرمانده شهید سمیر القنطار» مسئولیت این عملیات را بر عهده داشت؛ مساله‌ای که نشان می‌دهد این حمله، در پاسخ به ترور ماه گذشته سمیر القنطار در سوریه روی داده است.

از سویی ارتش اسرائیل هم، قرار گرفتن نیرو‌هایش را در معرض حمله در مرزهای لبنان تایید کرد. پی‌تر لِرنِر سخنگوی ارتش اسرائیل، در سایت تویی‌تر نوشته است: «بمب کنار جاده‌ای یک خودروی ارتش را در منطقه جبل دوف هدف قرار داد». او افزود که ارتش اسرائیل با شلیک راکت به این حمله پاسخ داد.

یک سخنگوی ارتش اسرائیل هم به خبرگزاری فرانسه گفته است که ارتش منتظر آن است تا ببیند این حمله تلفاتی داشته یا نه؛ نشانه‌های اولیه می‌گوید که تلفاتی در پی نداشته است.

پیش از این خبرنگار العربیه گزارش داده بود که انفجار در مسیر خودروی گشت زنی اسرائیلی، تلفاتی در پی نداشته است.

بنا بر این گزارش، یک بمب کنار جاده‌ای بزرگ، یک لودر اسرائیلی d-۹ وابسته به ارتش اشغالگر را در نزدیکی یک پایگاه در مزارع شبعا هدف قرار داد. این انفجار با شلیک یک خمپاره ضد زره همزان شده بود.

اما یک منبع در حزب الله لبنان گفت: «بمب کنار جاده‌ای، در مسیر یک خودروی غیر نظامی حامل افسران بلندپایه‌ای از موساد منفجر شده است».

از سویی افیخای اردعی سخنگوی ارتش اسرائیل گفت: «یک بمب بزرگ دو خودروی نظامی را در منطقه جبل دوف هم مرز با جنوب لبنان هدف قرار داد و ارتش اسرائیل پاسخ می‌گوید».

در همین راستا، گزارش‌های رسانه‌ای از شلیک راکت‌های اسرائیی به شهرک مرزی لبنانی الوزانی خبر داده‌اند. گزارش‌ها از زخمی شدن شماری از شهروندان لبنانی به شکلی سطحی در نتیجه این حملات اسرائیل که همچنان ادامه دارد، حکایت می‌کند.

همچنین نیروهای اسرائیلی تمام راه‌های نزدیک به مرزهای لبنان را بستند و منطقه را نظامی اعلام کردند.

بیشترین بازدید موضوعات مهم