نیروهای سعودی مواضع پرتاب موشک حوثی‌ها را گلوله باران کردند

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
1 دقيقه (Reading time)

توپخانه نیروهای سعودی در استان الحُرث، مواضع مرزی شبه نظامیان حوثی و علی عبدالله صالح رئیس جمهوری مخلوع یمن را در نزدیکی کوه المدبع، گلوله باران کردند. این حمله پس از آن صورت گرفت که شبه نظامیان از این مواضع، برای حملات موشکی و راکتی به سعودی استفاده کردند.

این در حالی است که گشت‌های مرزبانی سعودی در حین انجام ماموریت خود در نوار مرزی، تحرکات برخی از شبه نظامیان را که برای نفوذ به خاک سعودی تلاش می‌کردند، رصد کردند. این مساله به تبادل آتش میان دو طرف و کشته شدن شماری از شبه نظامیان انجامید که در پی عبور از مرز و ورود به خاک سعودی بودند.

از شدت درگیری‌ها میان نیروهای مشترک سعودی و شبه نظامیان در استان الطوال سعودی که روبروی استان حرض یمن قرار دارد، کاشته شد. این تحول پس از آن روی داد که نیروهای مقاومت مردمی هوادار عبد ربه منصور هادی رئیس جمهوری یمن، بخش‌های وسیعی از استان را به کنترل خود در آورده و شبه نظامیان را از پایگاه‌های نظامی که برای حمله به مواضع غیر نظامی و نظامی سعودی برپا شده بود، دور کردند.

در منطقه نجران، نیروهای سعودی به ماموریت‌های روزانه خود در مراقبت از نوار مرزی ادامه می‌دهند. این در حالی است که در این منطقه، درگیری‌ها کاسته شده و اکنون بیشتر در مناطق مرزی غیر مسکونی متمرکز شده است.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید