سعودی: ایران از تروریست‌ها دفاع کرده و امنیت منطقه را به خطر می‌اندازد

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
3 دقيقه (Reading time)

یک مقام مسئول در وزارت امور خارجه سعودی، مواضع ستیزه جویانه مقام‌های نظام ایران درباره احکام شرعی اجرا شده در حق ترویست‌ها در سعودی را به شدت محکوم و از آن ابراز انزجار کرد.

این منبع در سخنانی گفت که نظام ایرانی، چهره واقعی خود را با حمایت از تروریسم نشان داد، اقدامی که ادامه سیاست‌هایش در بر هم زدن امنیت و ثبات کشورهای منطقه را نشان می‌دهد.

به گزارش خبرگزاری رسمی سعودی (واس) این منبع خاطرنشان کرد که نظام ایران با دفاع از اقدام‌های تروریستی و توجیه آن‌ها، شریک تروریست‌ها در جنایت‌هایشان به شمار می‌آید و مسئولیت کامل سیاست‌های تحریک آمیز و مقابله جویانه را بر عهده دارد.

این منبع افزود که نظام ایران، آخرین نظام در جهان است که می‌تواند دیگران را به حمایت از تروریسم متهم سازد چرا که خود نظامی حامی تروریسم است و از سوی سازمان ملل متحد و بسیاری کشور‌ها در این زمینه محکوم شده است؛ و این را قرار دادن شماری از سازمان‌های حکومتی ایران را در فهرست گروه‌های تروریستی سازمان ملل متحد تاکید می‌کند. علاوه بر آن، ایران از سال ۲۰۰۱، در خاک خود، پناهگاهی امن برای شماری از رهبران القاعده فراهم کرده. علاوه بر آن، از سال ۱۹۹۶ به شماری از عاملان سعودی انفجارهای الخبر که جزو گروهی با نام «حزب الله حجاز» هستند، پناه داده است؛ گروهی که سال گذشته یکی از اعضای آنکه گذرنامه‌ای ایرانی حمل می‌کرد، بازداشت شد.

این منبع ادامه داد که ادامه دخالت‌های آشکار نظام ایران در کشورهای منطقه، شامل عراق، یمن، لبنان و سوریه شده که در آن‌ها به طور مستقیم از راه سپاه پاسداران و شبه نظامیان شیعه از عراق و دیگر کشورهای جهان، دخالت کرده؛ اقدامی که به کشته شدن خونسردانه بیش از ۲۵۰ هزار سوری و آواره شدن بیش از ۱۲ میلیون تن از شهروندان این کشور انجامیده است. علاوه بر این، هسته‌های مرتبط با نظام ایرانی که اقدام به قاچاق اسلحه و مواد منفجره به بحرین و کویت می‌کردند، دستگیر شدند و اعضای یک هسته وابسته به ایران در سعودی نیز به دام نیروهای امنیتی افتادند. این‌ها همه اقدام‌هایی است که پادشاهی سعودی و کشورهای شورای همکاری را هدف قرار می‌دهد.

این منبع افزود که نظام ایران در حالی از دست به دامن مسائل حقوق بشر شرم نمی‌کند که خود در سال گذشته، صد‌ها ایرانی را بدون سند قانونی اعدام کرد.

این منبع گفت که فرقه گرایی کور نظام ایرانی، درک نمی‌کند که حکم خدا تنها با ترازوی عدالت و برابری سنجیده می‌شود و هیچ فرقی میان مذاهب قائل نمی‌شود؛ دستگاه قضایی پادشاهی سعودی عادل و شفاف است و همچون نظام ایران، با خباثت، تفرقه، و مخفیانه عمل نمی‌کند.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید