وزارت کشور سعودی: احکام قصاص در داخل زندان‌ها اجرا شد

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

سرلشکر منصور الترکی سخنگوی وزارت کشور پادشاهی سعودی، شنبه ۲ ژانویه اعلام کرد که تمام احکام قصاص، در داخل زندان‌ها اجرا شد و برپایه قوانین کشور، فیلمبرداری از آن‌ها صورت نگرفت. او افزود که احکام اعدام در تمام مناطق کشور به جز جازان اجرا شد.

الترکی افزود که پرونده‌هایی مرتبط به اعمال تروریستی وجود دارند که همچنان گشوده هستند. او خاطرنشان کرد که چهار حکم اعدام به صورت تیرباران اجرا شد و اجرای دیگر اعدام‌ها با شمشیر بود.

سخنگوی وزارت کشور سعودی تاکید کرد که دستگاه‌های امنیتی سعودی به هیچ وجه در تعقیب تروریست‌ها و تشویق کنندگان به تروریسم، کوتاهی نخواهد کرد.

از سویی منصور القفاری سخنگوی وزارت دادگستری سعودی که در این کنفرانس خبری حضور داشت، گفت که احکام قصاص توسط دادگاه متخصص صادر شده است.

او افزود که برای محکومان، تمام امکانات دفاع از خود فراهم شد و احکام پس از بررسی تمام اسناد موجود و اثبات جرایم صادر شد.
او توضیح داد که در دادگاه‌های برگزار شده، قانون کمک قضایی اجرا شد و وزارت دادگستری، برای هر کس که توان انتخاب وکیل مدافع نداشت، وکیل تعیین کرد.

او افزود که دادگاه بدوی، حکم اعدام ۵۵ متهم صادر کرد و دادگاه تجدید نظر، ۴ حکم اعدام را نقض کرد. او خاطرنشان کرد که پرونده ۱۷۹ متهم دیگر در احکام تروریستی، توسط دادگاه‌های متخصص، در دست بررسی است.

وزارت کشور سعودی روز شنبه از اجرای حکم ۴۷ تروریست خبر داده بود که یکی از آن‌ها مصری و یکی چادی هستند.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید