اعلام حمایت بحرین و امارات از اقدام‌های ضد تروریستی سعودی

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

امارات متحده عربی و بحرین، شنبه ۲ ژانویه اعلام کردند که اجرای احکام اعدام ۴۷ محکوم به اعمال تروریستی در سعودی را تایید می‌کنند.

شیخ عبدالله بن زاید آل نهیان وزیر امور خارجه امارات اعلام کرد که ابوظبی به طور قاطع از پادشاهی سعودی در اقدام‌هایش در مقابله با تروریسم و تندروی، حمایت می‌کند.

او تاکید کرد: «آنچه پادشاهی سعودی انجام داد، پیامی آشکار علیه تروریسم، مبلغان آن، فتنه گران و ایجاد کنندگان تفرقه و آشوب به شمار می‌آید که در پی چند پاره کردن جامعه و تهدید امنیت و ثبات اجتماعی در کشور هستند. همچنین عزم قاطع پادشاهی سعودی را در مسیرش برای ریشه کن کردن تروریسم و مقابله با هر کس که در پی ایجاد فتنه یا دست یازیدن به امنیت و ثبات کشور است، نشان می‌دهد».

آل نهیان افزود: «اقدام پادشاهی عربی سعودی در اجرای احکام قضایی در حق محکومان پس از آنکه جرم آن‌ها با دلایل و اسناد ثابت شد، یک حق اصولی است و آنچه گه پادشاهی سعودی انجام داد، برای تامین امنیت همه مردم سعودی و مقیمان در این کشور، ضروری است».

از سویی بحرین هم تاکید کرد که اجرای احکام قضایی در سعودی، گامی ضروری برای حفظ امنیت است. این کشور همچنین موضع قاطع خود را در همبستگی با سعودی و ایستادن در کنار آن در تمام اقدام‌های پیشگیرانه‌ای که به منظور مقابله با خشونت و تندروی انجام می‌دهد، اعلام کرد.

به گزارش خبرگزاری رسمی بحرین، این کشور افزود که سعودی اهمیت امنیت عربی و اسلامی را بار دیگر در صدر توجه‌ها قرار می‌دهد و «نقش پادشاهی سعودی به رهبری خادم حرمین شریفین ملک سلمان، نقشی حیاتی و اصلی در ثبات منطقه و جهان و حل و فصل تمام بحران‌هایی است که جامعه جهانی با آن مواجه است که تروریسم در مقدمه آن قرار دارد».

بحرین همچنین تاکید کرد که اقدام سعودی در جرای احکام قضایی کسانی که با اسناد، جرایم منتسب به آن‌ها ثابت شده است «گامی ضروری و مهم برای حفاظت از امنیت تمام مردم سعودی و مقیمان در این کشور است و عامل پیشگیرانه‌ای است در برابر هر کس که در پی ایجاد فتنه و آشوب و تعرض به امنیت و ثبات سعودی باشد».

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید