چگونه آتش در ۵ دقیقه به ۴۰ طبقه هتل Address دبی منتقل شد؟

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

ساعاتی پیش از آغاز سال نوی میلادی، آتش سوزی در یکی از آسمان خراش‌های نزدیک به برج خلیفه، بلند‌ترین برج جهان، محل اصلی برگزاری جشن‌ها و آتش بازی‌های سال نو روی داد. آتش به سرعت و ظرف پنج دقیقه، به ۴۰ طبقه این آسمان خراش که یکی از هتل‌های مرفه دبی به نام هتل Address است منتقل شد.

باور‌ها بر این است جنس موادی که در نمای هتل استفاده شده، دلیل این سرعت انتقال آتش بود. با وجود اینکه در ساعت‌های نخستین، ترس و وحشت میان ساکنان و حاضران در دبی ایجاد شد، اما جشن‌ها به شکلی با شکوه و طبق برنامه ریزی در این شهر جهانی برگزار شد.

آتش سوزی پنجشنبه ۳۱ دسامبر ۲۰۱۵ حدود ساعت ۲۱:۳۰ به وقت محلی در هتلی ۶۳ طبقه‌ای روی داد.

رئیس پلیس دبی اعلام کرد که شمار آسیب دیدگان از ۱۴ زخمی تجاوز نکرد. سرعت عمل نیروهای اورژانس و امداد رسانی امارات و تخلیه به موقع هتل و اطراف آن، مانع از افزایش تلفات انسانی شد.

آتش نمای ساختمان را که از آلمینیوم عایق گرما و رنگ روغن سفید تشکیل شده، به سرعت بزرگی فرا گرفت. این نمای خارجی صاف که به نمادی برای معماری دبی تبدیل شده، قابل اشتعال است.

سال گذشته و به طور دقیق در فوریه ۲۰۱۴، آتش سوزی بزرگی در آسمان خراش «الشعله» دبی روی داد. پس از آن سایت Gulf Business نوشت: «نمای بیرونی حاوی مخلوطی از آلمینیوم و پُلی یورتین است به گونه‌ای که ماده قابل اشتعال در میان دو طبقه آلمینیوم محصور می‌شود و چنانچه در معرض آتش قرار گیرد، می‌تواند مشتعل شود».

در سال ۲۰۱۳، امارات متحده عربی قانون امنیت در برابر آتش سوزی را تغییر داده و استفاده از نمای داخلی و بیرونی ضد حریق را برای تمام ساختمان‌های بیش از ۱۵ متر اجباری کرده بود. اما هنگام صدور این قانون، بسیاری از آسمان خراش‌ها از جمله هتل Addressساخته شده بودند.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید