رمادی.. ۲۰۰ خانواده به عنوان سپر انسانی گروگان داعش

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

شورای اداری استان الانبار از دولت عراق و عشایر خواست از نیروهای عراقی در نجات حدود ۲۰۰ خانواده‌ای توسط گروه دولت اسلامی موسوم به داعش به گروگان گرفته شده‌اند و از آن‌ها به عنوان سپر انسانی استفاده می‌کند، پشتیبانی کنند.

این در حالی است که فرمانده عملیات نظامی استان الانبار، از آغاز مرحله دوم پاکسازی شهر رمادی از حضور شبه نظامیان داعش از مناطق شمال و شرق، خبر داد.

از سویی اخبار منتشر درباره تحرک نیروهای مشترک عراقی به سمت مناطق هیت و فلوجه، ضد و نقیض است.

استفاده داعش از خانواده‌ها به عنوان سپر انسانی، یکی از موانع در برابر تحرک نیروهای مشترک در نبرد‌ها به شمار می‌آید.

پیش از این حیدر العبادی نخست وزیر عراق، دستور آغاز فوری باز سازی رمادی را صادر کرده بود. او همچنین اعلام کرد که جنگ با شبه نظامیان داعش ادامه خواهد یافت و مرحله بعدی، عملیات موصل به منظور باز پس گیری آن از شبه نظامیان خواهد بود.

از سویی تحلیلگران بر این باورند که نبرد رمادی هنوز به پایان نرسیده است از این رو هنوز زمان عملیات هیت و فلوجه فرا نرسیده است. نیروهای عراقی عملیات فلوجه را به خاطر وجود بیش از ۳ هزار خانواده در آن، بسیار دشوار می‌دانند.

به گفته منابع امنیتی و نظامی، فلوجه خطرناک‌ترین پایگاه‌های داعش است چرا که از بیش از دو سال و نیم پیش، شبه نظامیان داعش از این شهر پایگاهی مهم برای خود ساختند و صد‌ها تن از نیروهای خود و مقادیر زیادی اسلحه، مهمات و مواد منفجره را در آن مستقر کردند.
فرماندهی عملیات بغداد از چند هفته پیش تلاش‌های خود را برای تکمیل محاصره فلوجه آغاز کرده است.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید