داستان خبرنگاری که نیم ساعت خود را به لبه طبقه ۴۸ هتل در حال سوختن دبی بست

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
3 دقيقه (Reading time)

یک عکاس خبری، شامگاه آغاز سال نوی میلادی، خود را به مدت نیم ساعت با طناب از طبقه ۴۸ هتل در حال سوختن Address دبی آویزان کرد تا طعمه حریق نشود.

ساعاتی پیش از آغاز جشن‌های سال نو، نمای بیرونی هتل Address دبی در نزدیکی برج خلیفه، بلند‌ترین برج جهان و محل اجرای اصلی آتش بازی و جشن‌های آغاز سال نوی میلادی، آتش گرفت. این آتش سوزی در حالی روی داد که ده‌ها هزاران تن در منطقه در انتظار آتش بازی‌های باشکوه دبی، جمع شده بودند.

البته آتش سوزی تاثیری بر جشن‌های سال نو نگذاشت و آتش بازی و جشن همانگونه که برنامه ریزی شده بود برگزار شد.

به گزارش خبرگزاری فرانسه، عکاس خبری که خواسته نامش فاش نشود، گفته است آتش سوزی هنگام که آغاز شد که او و دوستش در بخش کارمندان در انتظار آغاز سال نو بودند تا عکس‌ها و تصاویری از این جشن‌ها تهیه کند.

او افزود که ناگهان شنید که دوستش فریاد می‌زند «آتش» و به سمت خروجی اضطراری می‌دود. او اما در هتل نگاه کرد و دود را دید و به سمت بالکن دوید.

از آنجا که محل خروجی اضطراری را بلند نبود و به خاطر ترس از مرگ در آتش یا در اثر خفگی در صورت رفتن به داخل ساختمان، خود را روبروی تنها گزینه پیش رو یافت؛ پس خود را با طناب مخصوص یک گاری کارگران نظافت بست و در لبه بالکن ایستاد.

او در این باره گفت: «طنابی محکم یافتم، حدود ۳۰ متر از آن را کشیدم و به کمربندم بستم، و پس از آن در انتظار کمک بر روی لبه بالکن ایستادم».

او افزود: «طناب نجات دهنده من بود به ویژه اینکه آتش حدود ۷ تا ۱۰ متر از من فاصله داشت».

او تکرار کرد: «آتش سوزی بسیار نزدیک بود».

در زمان انتظار، این عکاس خبری اقدام به داد و فریاد و فرستادن پیامک به دوستاش شد تا نیروهای امداد را در جریان قرار دهند.

در طول این مدت، بسیار ترسیده بود و با خود می‌گفت: «اگر کمک تا یک ساعت نرسد، پس خواهم مرد».

پس از نیم ساعت، این عکاس خبری دریافت که نیروهای امداد به او نزدیک شدند.

او می‌گوید: «هنگامی که نور چراغ قوه‌ها و صدای پا‌هایشان را می‌دیدم، به طبقه ۴۰ رسیده بودند. بر روی آلمنیوم نمای بیرونی می‌کوبیدم تا توجه‌شان را جلب کنم، از آن ترس داشتم که تنها داخل را بگردند».

نیروهای امداد رسان او را نجات داده و آرام کردند، در حالی که می‌گفت: «می‌خواهم نجات یابم و همسرم را ببینم».

او می‌افزاید: «من را روی لبه ساختمان یافتند». پس از آن او را به داخل تا خروجی‌های پر دود بردند و پس از آن به بیرون از ساختمان رساندند؛ جایی که آمبولانس در انتظارش بود.

او می‌گوید: «فکر می‌کنم تنها کسی باشم که این مدت گیر افتاده بودم».

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید