.
.
.

نجات نخست وزیر عراق از عملیات ترور در شهر رمادی

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:

گزارش‌ها حاکی از آن است که حیدر العبادی نخست وزیر عراق هنگام حضورش در شهر رمادی مرکز استان الانبار برای بازدید از نیروهای ارتش ساعاتی پس از اعلام باز پس گیری کنترل شهر از شبه نظامیان گروه دولت اسلامی موسوم به داعش، در معرض عملیات ترور قرار گرفت که از آنجان سالم به در برد.

شبکه خبری رووداو نزدیک به ریاست اقلیم کردستان عراق و شماری دیگر از خبرگزاری‌ها، این خبر را منتشر کرده‌اند.

خبرگزاری الشرق الاوسط مصر به نقل از یک منبع در ارتش عراق نوشته است: «آقای العبادی امروز برای بازدید از واحدهای نظامی به شهر رمادی رسید، اما هنگام حضورش در منطقه جسر القاسم در مرکز رمادی، در معرض حمله راکتی قرار گرفت که مجبور به ترک سریع منطقه شد.»

العبادی به وسیله هلیکوپتر به شهر رمادی رسیده بود.

باز پس گیری رمادی که در دره رود فرات قرار دارد، از اهمیت بالایی برای نیروهای عراقی برخوردار است. از ژوئن سال ۲۰۱۴ که شبه نظامیان داعش مناطق وسیعی از شمال عراق را تصرف کردند، نیروهای عراقی برای باز پس گیری مناطق از دست رفته در حال جنگ هستند. در عملیات سابق، شبه نظامیان شیعه در کنار نیروهای ارتش حضور داشتند اما در عملیات رمادی، تنها نیروهای ارتش عراق حضور داشتند که جنگجویان عشایر منطقه هم به آن‌ها کمک می‌کردند.

بغداد از چند ماه گذشته می‌گوید که توان نیرو‌هایش را از راه محروم کردن تندرو‌ها از دستاوردهایی که در استان الانبار به دست آورده‌اند، ثابت خواهد کرد.