.
.
.

سوریه..ائتلافی از جنگجویان عرب و کُرد سد «تشرین» را از داعش گرفتند

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:

خبرگزاری فرانسه گزارش داد که «نیروهای سوریه دموکراتیک» روز گذشته، سد تشرین بر روی رود فرات در شمال این کشور را پس از اخراج نیروهای داعش بازپس گرفتند.

طلال سلو سخنگوی «نیروهای سوریه دموکراتیک» اعلام کرد «سد تشرین و بخش شرقی رود فرات را از کنترل داعشی ها درآورند» . او افزود که درگیری های در بخش غربی سد ادامه دارد.

سلو با اشاره به کشته شدن دهها تن از داعشی ها، گفت : «امیدواریم روز یکشنبه (امروز) مناطق اطراف سد تشرین را به طور کامل آزاد کنیم.» این سد، برق مناطق وسیعی از استان حلب را تامین می کند.

گروه داعش در بهار سال 2014 پس از راندن گروههای مسلح از جمله احرار الشام سد تشرین و کرانه غربی رود فرات را در منطقه جرابلس واقع در مجاورت مرزهای سوریه و ترکیه در استان الرقه تحت کنترل خود درآوردند .

پیشتر «نیروهای سوریه دموکراتیک» که از جنگجویان عرب و کُرد و در راس آنها « واحدهای حمایت از ملت کُرد» تشکیل می شود، با انتشار در بیانیه ای از آزاد سازی کرانه شرقی رود فرات خبر داده بود.

شرفان درویش سخنگوی «برکان الفرات» یکی از گروههای این تشکل نظامی، بر روی صفحه توییتر خود نوشت:« به ملتمان تبریک می گویم، سد تشرین اکنون در کنترل «نیروهای سوریه دموکراتیک» است و درگیری های و پیروزی ها ادامه دارد.