.
.
.

سخنرانی سالانه خادم حرمین شریفین در شورای مشورتی سعودی

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:

خادم حرمین شریفین ملک سلمان بن عبدالعزیز، امروز چهارشنبه، در افتتاحیه چهارمین سال فعالیت دوره ششم شورای مشورتی در ریاض، به سیاست های داخلی و خارجی پادشاهی عربی سعودی پرداخت.

ملک سلمان در آغاز سخنرانی خود اظهار داشت:« به یاری خدا، فعالیت‌های سال چهارم دوره ششم شورای وزیران را آغاز می‌کنیم. از خداوند مسئلت دارم، ما را مشمول برکت و مخلص در راه خود قرار دهد، از شورای شما به خاطر فعالیت‌ها و تصمیمات آن قدردانی می‌کنم.»

وی افزود:« دولت شما بر اساس، کتاب خدا و سنت پیامبر بنا شده است. من به عنوان خادم حرمین شریفین و زائران آنها، مشرف شدم، این دولت از زمان تاسیس شاهد همبستگی ملی بود و چرخ توسعه و رشد، با وجود نوسانات اقتصادی بین‌المللی، به سرعت افزایش یافت. "

ملک سلمان در سخنرانی خود، با اهتمام به توسعه و شهروندان گفت:« دولت شما با درک اینکه انسان سعودی، هدف نخست توسعه است، اهمیت بخشیدن به بخش‌های بهداشت، آموزش، مسکن، استخدام، حمل و نقل، اقتصاد و غیره را ادامه داد. و حمایت نامحدود مادی، انسانی و سازماندهی را برای آنها فراهم کرد.»

پادشاه سعودی، درباره سیاست خارجی تاکید کرد که کشور، به سیاست خارجی خود بر اساس اصول ثابت، پایبندی به پیمان‌های بین‌المللی و دفاع از مسائل عربی، مبارزه با تروریسم و برقراری امنیت و ثبات در جهان، تلاش برای ایجاد وحدت جهت مبارزه با چالش‌هایی که کشورهای عربی و اسلامی را احاطه کرده ، ادامه داده است.