.
.
.

انتحاری های داعش عملیات پاکسازی شهر رمادی را کند کرده اند

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:


گزارش‌های رسیده از عراق حاکی از أن است كه پیشروی نیروهای ارتش عراق به مرکز شهر رمادی برای بازپس‌گیری آن از دست داعش به علت تاکیتک های انتحاری اين گروه به کندی پیش می رود.

صباح النومان سخنگوی مبارزه با تروریسم عراق وعده آزادی رمادی ظرف "72 ساعت آینده" را داده اما افزوده که "تاکیتیک های انتحاری داعش را نیز در نظر داریم."

سخنگوی دولت عراق اعلام کرد، نیروهای مسلح عراق بامداد سه‌شنبه 22 دسامبر وارد شهر رمادی، مرکز استان غربی انبار شده و به سوی مرکز این شهر در حال پیشروی‌ هستند.

هدف این عملیات بازپس‌گیری رمادی از دست نیروهای "دولت اسلامی" (داعش) است. "دولت اسلامی" در ماه مه سال جاری رمادی را به تصرف خود در آورد.

سخنگوی اداره مبازره با تروریسم عراق گفته است: «ما از چندین جبهه وارد شهر رمادی شدیم و پاکسازی مناطق مسکونی را آغاز کردیم.» او وعده داد که این شهر تا "72 ساعت دیگر" آزاد شود.

به گزارش تلویزیون العربیه نیروی هوایی ائتلاف بین المللی به رهبری آمریکا از نیروهای عراقی در این عملیات حمایت می کنند. البته سخنگوی این ائتلاف تاکید کرد که عملیات زمینی را نیروهای ارتش، پلیس و شبه نظامیان عراقی به عهده دارند و نیروهای ائتلاف فقط از آنها حمایت هوایی می کنند.

ژنرال عثمان الغانمی رئیس ستاد مشترک ارتش عراق روز دوشنبه 21 دسامبر اعلام کرده بود که عملیات آزاد سازی شهر رمادی در ساعت های آینده آغاز خواهد شد.

نیروهای عراقی که هفته‌هاست تلاش دارند این شهر استراتژیک سنی نشین را که مرکز بزرگترین استان عراق نیز هست، بازپس بگیرند، هفته گذشته از پیروزی‌هایی در این عملیات خبر داده بودند. نیروهای اطلاعاتی عراق می‌گویند، هنوز بین 250 تا 300 شبه‌نظامی "دولت اسلامی" در مرکز رمادی به سر می‌برند. گزارش شده که داعش از شهروندان عادی به عنوان سپر انسانی استفاده می‌کند و از خروج شهروندان از این شهر جلوگیری می کند. ارتش عراق پیش از آغاز عملیات از شهروندان خواسته بود که از شهر خارج شوند.

روز یکشنبه 20 دسامبر نیروی هوایی عراق از آسمان اعلامیه‌هایی بر روی شهر رمادی فرو ریخت که در آن از مردم خواسته شده بود تا شهر را ظرف 72 ساعت ترک کنند .