.
.
.

پیشروی ارتش و نیروهای مردمی یمن به سوی صنعا

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:

منابع یمنی روز سه شنبه 22 دسامبر 2015 از پیشروی نیروهای مقاومت مردمی و ارتش ملی این کشور به سوی صنعا پایتخت که از سوی شبه نظامیان حوثی و عبد الله صالح اشغال شده است، خبر دادند.

طبق این گزارش به دنبال پیشروی ارتش ملی و مقاومت مردمی یمن و کنترل کوهها و مناطق وسیعی از حومه پایتخت، شبه نظامیان حوثی اقدام به بسیج نیروهای خود کرده و تعداد زیادی را به صنعا اعزام کردند.

منابع یمنی افزودند، شبه نظامیان حوثی از بیم ورود نیروهای مقاومت و ارتش ملی یمن به داخل پایتخت، پست های بازرسی جدیدی را در صنعا احداث کرده و زره پوش نظامی را در خیابان‌های این شهر مستقر کرده اند.

طی چند روز گذشته مقاومت مردمی و ارتش ملی یمن مناطق استراتژیک جدیدی را در اطراف صنعا از کنترل حوثی ها خارج کردند.

این در حالی است که درگیری ها میان شبه نظامیان حوثی و مقاومت مردمی در منطقه «نهام» در نزدیکی صنعا همچنان ادامه دارد. از سوی دیگر ارتش و مقاومت مردمی یمن اردوگاه 314 در منطقه «فرضه» را به طور کامل به محاصره خود درآوردند.

یکی از فرماندهان میدانی مقاومت گفت:« مقاومت کوههای «اللوز در خولان را به کنترل خود در آوردند».

وی افزود:« نیروهای مقاومت با کنترل مناطق استراتژیک کوه «اللوز» و القرود در حومه صنعا، را امدادهای تسلیحاتی حوثی ها به صنعا، قطع خواهد شد».

در استان شبوه نیز عبدالله الاشرف، سخنگوی مقاومت مردمی گفت:« نیروهای مردمی در این استان در حال پاکسازی کامل این استان از وجود کودتگران حوثی است».