.
.
.

دار الفتوای مصر: ائتلاف نظامی اسلامی، داعش را نابود خواهد کرد

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:

مرکز «بررسی و پیگیری فتواهای استثنایی و تکفیری» وابسته به مرکز صدور فتوای دانشگاه اسلامی الازهر مصر، روز دوشنبه 21 دسامبر 2015 ضمن تایید طرح تشکیل ائتلاف نظامی اسلامی علیه تروریسم، اعلام کرد، شکل گیری این ائتلاف، ضربه محکمی به ادعاهای‌ مذهبی کاذب داعش و اندیشه منحرف این گروه نسبت به اسلام خواهد بود.

مرکز صدور فتوا مصر در پاسخ به پیام صوتی داعش که در آن طرح تشکیل ائتلاف اسلامی را مورد هجوم قرار داده بود، گفت: «ائتلاف اسلامی بر تمام ادعاهای مذهبی داعش خط بطلان خواهد کشید و ستون باورهای معنوی و ادعاهای کاذب این گروه را که ابزار قدرت یابی اوست، فرو خواهد ریخت» .

مرکز فتوا در بیانیه خود افزود:«داعش به طور نامشروع از پیشگویی های حضرت محمد به بدترین وجه بهربرداری کرد تا خود را نماینده اسلام در رویارویی با غیر مسلمانان جلوه دهد . ادعاهایی که طی مدت سه سال گذشته بسیار طنین افکن و پر سر وصدا بوده است اما اینک این گروه منحرف خود را در مقابل ائتلافی نظامی اسلامی می بیند که به دروغ و افترا ادعای نمایندگی دین ملت‌های این ائتلاف کرده بود. ائتلاف اسلامی نه تنها از داعش سلب مشروعیت می کند بلکه ارکان و ابزار معنوی این گروه را فرو می ریزد».

مرکز صدور فتوا با اشاره به اینکه داعش تلاش می کند از احساسات ضد غربی برخی جوانان سوء استفاده کند، افزود:« داعش همواره از ائتلاف بین المللی به "ائتلاف صلیبی"یاد می کند تا به زعم خود تصویری از یک جنگ مذهبی میان مسلمانان و غیر مسلمانان ارائه دهد و متاسفانه بسیاری از عناصر تروریستی این سازمان نیز با این توهم اندیشه منحرف این گروه را ترویج می دهند اما اکنون این گروه تروریستی به ناگهان خود را در مقابل یک ائتلاف اسلامی می بیند که ارتش آن از 35 کشور اسلامی تشکیل می شود و تمام این کشورها بر این حقیقت که داعش هیچکدام از آنها را نمایندگی نمی کند، تاکید می کنند.

این مرکز در پایان افزود:« داعش از تشکیل ائتلاف اسلامی در مقابل "خلافت خود خوانده و نادرست اسلامی‌اش" بسیار خشمگین است و تلاش می کند به گونه‌ای با این ائتلاف مقابله کند لذا از این پس سعی خواهد کرد با تکفیر دولت های اسلامی، این ائتلاف را بی عتبار و فاقد مشروعیت اسلامی جلوه دهد تا اینگونه وانمود نماید اکنون او نه تنها در برابر «صلیبی‌ها» می جنگند بلکه با اتحادی مرتد نیز می جنگد».