.
.
.

پوتین: روسیه آماده استفاده از توانمندی‌های نظامی بیشتر در سوریه است

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:

خبرگزاری‌های روسیه شنبه 19 دسامبر به نقل از ولادیمیر پوتین رئیس جمهوری این کشور گزارش داده‌اند که گفته است مسکو آماده به کار گیری توانایی‌های نظامی بیشتری در سوریه در صورت لزوم است.

او خاطرنشان کرده است که روسیه هنوز همه توانمندی‌های نظامی خود را در سوریه به کار نگرفته است.

خبرگزاری‌ها به نقل از پوتین گزارش داده‌اند که گفته است: «میزان توانمندی خلبان‌ها و دستگاه‌های اطلاعاتی‌مان را در هماهنگی تلاش‌ها با انواع مختلفی از نیروهای زمینی، دریایی و هوایی می‌بینیم... و شاهد هستیم که چگونه از اسلحه پیشرفته استفاده می‌کنند.»

او افزود: «می‌خواهم تاکید کنم که ما تا کنون از همه توانایی‌هایمان استفاده نکرده‌ایم و ابزارهای نظامی بیشتری داریم.. در صورت لزوم از آن‌ها استفاده خواهیم کرد.»

روسیه از بیش از دو ماه پیش، مداخله نظامی خود را در سوریه آغاز کرد. اگر چه مسکو اعلام کرده، هدفش مبارزه با گروه دولت اسلامی موسوم به داعش است، اما منابع غربی و همچنین منابع داخلی سوریه می‌گویند بیشتر حملات روسیه، مواضع مخالفان حکومت بشار اسد را هدف قرار می‌گیرد که برخی از آن‌ها از سوی غرب حمایت می‌شوند.

پوتین در بخش دیگری از سخنان خود گفته است که مسکو می‌تواند به آسانی با همه طرف‌های برای حل و فصل بحران سوریه همکاری کند.

پوتین گفته است: «درباره بحران سوریه، معتقدیم بسیار آسان است که با بشار اسد و آمریکا به طور همزمان همکاری کنیم. اخیرا در این باره با باراک اوباما رئیس جمهوری آمریکا و دوستانمان در سعودی و دیگر کشورهای عربی گفت‌وگو کرده‌ام.»