.
.
.

سمیر قنطار عضو برجسته حزب الله لبنان در سوريه کشته شد

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:

سمیر قنطار از اسرای سابق حزب الله لبنان در اسرائیل در یک بمباران هوایی در حومه جنوبی دمشق کشته شد.

رسانه های سوری می ‌گویند که قنطار در حمله جنگنده‌های اسرائیلی که ساختمانی را در شهرک جرمانا در حومه جنوبی دمشق هدف بمباران قرار داد، کشته شد.

اما برخی منابع سوری می ‌گویند در حملات خمپاره‌ای و موشکی روز گذشته مخالفان رژیم اسد به منطقه جرمانا در حومه دمشق این عضو حزب الله لبنان هدف قرار گرفته و کشته شده است.

این در حالی است که منابع وابسته به حزب الله حمله جنگنده های اسرائیلی را به ساختمانی در منطقه جرمانا دمشق عامل قتل این عضو ارشد حزب اعلام کردند.

بسام قنطار، برادر سمیر قنطار طی پیام کوتاهی در صفحه فیس‌بوک خود نوشت که برادرش شهید شده است اما از بیان توضیحات بیشتری خودداری کرده است.

رسانه‌های نزدیک به حزب الله لبنان نیز با تایید خبر کشته شدن سمیر قنطار و هشت تن دیگر از مسئولان این حزب در دمشق، تاکید کردند که این افراد در حمله دو جنگنده‌ اسرائیلی به یک ساختمان در منطقه جرمانا با شلیک موشک‌های دوربرد کشته شده‌اند.

این عضو حزب‌الله در سال 2008 در تبادل اسرا میان حزب الله لبنان و اسرائیل از زندان‌های این کشور آزاد شد.

به گزارش رسانه های وابسته به حزب الله لبنان، اسرائیل تاکنون چند بار تلاش کرده که سمیر قنطار را ترور کند اما هیچگاه موفق به از میان برداشتن وی نشده بود.

به گزارش رویترز حزب الله لبنان کشته شدن این عضو ارشد خود را تایید کرد.

اما هنوز منابع رسمی رژیم سوریه یا اسرائیل نسبت به این خبر واکنشی نشان نداده‌اند اما منابع رسانه ‌ای در اسرائیل می‌ گویند که کابینه امنیتی این کشور امروز یکشنبه 20 دسامبر نشستی فوق العاده برگزار می ‌کند.