فوری

پخش زنده
 • صفحه اصلى
 • ايران
 • نیروهای دولتی سوریه مناطقی استراتژیک را در استان لاذقیه از دست دادند

  منبع: دبی-العربیه.نت فارسی

  مخالفان مسلح حکومت بشار اسد رئیس جمهوری سوریه، بار دیگر کنترل کوه استراتژیک انوبه را که مشرف بر یکی از جاده‌های استان ساحلی لاذقیه است، باز پس گرفتند. آن‌ها دو روز پیش کنترل این کوه را به سود نیروهای دولتی از دست داده بودند.

  به گزارش خبرگزاری فرانسه، رامی عبدالرحمن مدیر دیده‌بان حقوق بشر سوریه گفت: «گروه‌های مسلح مخالف اسد که جبهه النصره و حزب اسلامی ترکستانی از جمله آن‌ها هستند، موفق شدند کنترل کوه استراتژیک النوبه را بامداد شنبه به طور کامل پس از درگیری شدید با نیروهای دولتی و شبه‌نظامیان حزب‌الله لبنان، باز پس گیرند.»

  او افزود: «درگیری‌ها به کشته شدن دستکم ۱۸ تن از نیروهای ذولتی و شبه‌نظامیان هم‌پیمانشان او نیروهایی از گروه‌های مسلح مخالف انجامیده است.»

  یک منبع نظامی سوری هم به خبرگزاری فرانسه گفته است: «گروه‌های مسلح به سمت کوه النوبه پیش‌روی کردند.» او خاطرنشان کرده است: «درگیری‌های شدید همچنان ادامه دارد.»

  رامی عبدالرحمن می‌گوید: «نیروهای دولتی نتوانستند مدت زمانی طولانی، کنترل این کوه استراتژیک را حفظ کنند زیرا جنگنده‌های روسی به دلیل مه شدید نتوانستند پشتیبانی لازم را از آن‌ها به عمل آورند.»

  کوه النوبه ۵۰۰ تا ۸۰۰ متر ارتفاع دارد و مشرف بر جاده قدیم میان لاذقیه و حلب است. از چند ماه پیش نیروهای دولتی سوریه در تلاشند چند منطقه در استان لاذقیه را از مخالفان باز پس گیرند. این استان، پایگاه اصلی خاندان اسد به شمار می‌آید.

  تبلیغات

  برگزیده های کاربران