فوری

پخش زنده
 • صفحه اصلى
 • ايران
 • لاوروف: دولت وحدت ملی سوریه طى 6 ماه آینده تشکيل می شود

  منبع: دبی-العربیه.نت فارسی

  سرگئی لاوروف وزیر امور خارجه روسیهپس از توافق انجام شده در شورای امنیت برای حل بحران سوریه گفت که دولت یکپارچه و وحدت ملی این کشور ظرف شش ماه شکل گرفته و آغاز به کار خواهد کرد.

  روسیه و آمریکا به رغم اختلاف بر سر آینده بشار اسد، رئیس‌ جمهوری سوریه، خود را متعهد به تشکیل دولت وحدت ملی در سوریه تا شش ماه آینده دانسته‌ اند.

  به گزارش تلویزیون العربیه به نقل از «روسیا الیوم»، سرگئی لاوروف گفت: معتقدم این امکان وجود دارد که دولت یکپارچه و متحد سوریه را ظرف شش ماه ایجاد و تا مدت 18 ماه نیز انتخابات ملی را در این کشور برگزار کرد.

  وزیر خارجه روسیه در مورد نقشه راهی که شب گذشته در نیویورک به توافق 19 کشور شرکت کننده در کنفرانس سوریه رسید ، افزود: «آنچه مهم است این است که همه طرف ها در این کنفرانس شرکت کرده بودند».

  لاوروف در ادامه گفت: «فقط با گردهم آوردن تمامی بازیگران خارجی می توان بر آنچه در سوریه اتفاق می افتد تاثیر گذار بود».

  طبق این گزارش پس از پایان نشست نیویورک لاوروف وزیر امورخارجه روسیه با «جان کری» همتای آمریکایی خود در باره توافق مذکور با همدیگر به گفتگو نشستند.

  کری پس از گفتگو با لاوروف اعلام کرد ، انتظار می رود گفتگو میان دولت و گروه های مخالف سوریه از اواسط تا پایان ماه ژانویه آینده انجام شود.

  گفتنی است که شورای امنیت سازمان ملل متحد عصر روز جمعه 18 دسامبر به وقت نیویورک پیش‌نویس قطعنامه‌ای را در خصوص آتش بس و روند صلح در کشورسوریه را با اکثریت آراء اعضای این شورا به تصویب رساند.

  تبلیغات

  برگزیده های کاربران