.
.
.

مذاکرات بین المللی در باره بحران سوریه امروز در نیویورک آغاز می‌شود

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:

شهر نیویورک امروز جمعه 18 دسامبر 2015 میزبان برگزاری کنفرانس مذاکرات بین المللی برای برای پایان دادن به بحران سوریه خواهد بود.

این کنفرانس به ریاست جان کری وزیر امور خارجه آمریکا برگزار می شود.

کری گفت:«واشینگتن بر این باور است که این نشست نمی تواند همه مسائل متعلق به سرنوشت و آینده بشار اسد را حل کند اما موضع ایالات متحده در باره اسد و اینکه او نمی تواند بخشی از راه حل سیاسی آینده سوریه باشد، تغییر نکرده است.

دور دیگری از مذاکرات بین‌المللی برای پایان دادن به بحران سوریه قرار است امروز (جمعه) در نیویورک به ریاست جان کری، وزیر خارجه آمریکا، برگزار شود.

هیئت عالی مذاکرات، یکی از نهادهای سیاسی وابسته به مخالفان سوری که اخیرا در ریاض پاینخت سعودی توسط مخالفان تشیکل شد، ریاض حجاب سیاستمدار برجسته سوری را به عنوان هماهنگ کننده و رئیس تیم مذاکره کننده با رژیم اسد انتخاب کرد.

ریاض حجاب با 24 رای از اعضای هیئت عالی مذاکرات انتخاب شد.

در همین حال وزیر فرانک والتر اشتاین مایر، وزیر امور خارجه آلمان از همه طرف های بین المللی و منطقه ای خواست، برای پایان دادن به درگیری ها در سوریه تلاش کنند.

وزرای خارجه 20 کشور از جهان در نشست نیویورک شرکت می کنند. اشتاین مایر، ابراز امیدواری کرد که این نشست بتواند پیشرفتی برای پایان دادن به بحران جاری سوریه ایجاد کند.

جان کری وزیر خارجه آمریکا، برای آماده کردن زمینه ها و رفع اختلاف نظر با مسکو چند روز پیش در مسکو با رئیس جمهوری و وزیر خارجه روسیه دیدار و گفت‌وگو کرده بود.

ولادیمیر پوتین یکی از بازیگران موثر در بحران سوریه پس از دیدار با جان کری اعلام کرد که کشورش از ابتکار عمل آمریکا درباره بحران سوریه حمایت می‌کند.