.
.
.

بریتانیا :عضویت در گروه اخوان المسلمین نشانه افراط گرایی است

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:

دولت بریتانیا شامگاه پنجشنبه 17 دسامبر 2015 اعلام کرد، پس از بررسی و تحقیق در باره گروه اخوان المسلمین نتیجه گیری کرده که داشتن ارتباط با این گروه یا عضویت در آن یکی از نشانه های افراط گرایی است.

گروه اخوان المسلمین در مصر و برخى كشورهاى عربى به عنوان گروهى تروریستی به شمار می آیند.

دیوید کامرون ، نخست وزیر بریتانیا در آوریل 2014 ، دستور العملی به منظور بررسی و شناخت خط مشی فکری گروه اخوان المسلمین صادر کرد تا مشخص شود که آیا این گروه در آینده تهدیدی برای امنیت ملی بریتانیا خواهد داشت یا نه.

در بیانیه‌ای دولت بریتانیا که با یک گزارش تحقیقاتی در مورد این گروه همراه بود، آمده است، لندن نظارت بر دیدگاه‌ها و فعالیت های گروه اخوان المسلمین واعضای و حامیان آنها را در خارج از کشورهای اسلامی تشدید خواهد کرد.

بیانیه همچنین تاکید کرد برخی از اخوان المسلمین با نیروهای تندرو خشونت طلب ارتباط دارند، این گروه به عنوان یک گرایش فکری شبکه‌ای به صورت ابزاری برای انتقال برخی افراد و گروهها به خشونت‌گرایی و تروریسیم شده‌اند.

دیوید کامرون در این باره گفت:«عضویت در گروه اخوان المسلمین یا ارتباط داشتن با این گروه نشانه‌ای احتمالی از افراط گرایی است».

از سوی دیگر محمد منتصر، سخنگوی گروه اخوان المسلمین در رد اظهارات دیوید کامرون گفت:«اتهام اخوان المسلمین به تندروی یا تروریسم از سوی بریتانیا بر مبنای یک موضع سیاسی است وغیر قابل قبول است».

وی افزود:«اگر بریتانیا راهپیمایی مسالمت آمیز را افراط گرایی تلقی کند، حتما مشکلی در تعریف افراطگرایی دارد و باید آن را برطرف کند».