.
.
.

بازداشت نماینده نزدیک به حزب‌الله به اتهام ربودن فرزند قذافی

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:

حسن یعقوب، نماینده نزدیک به حزب الله لبنان در پارلمان این کشور روز پنجشنبه به اتهام دست داشتن در ربودن هانیبال قذافی، فرزند رهبر سابق لیبی در بیروت، بازداشت شد.

قاضی سمیر حمود، دادستان عمومی لبنان روز پنجشنبه دستور بازداشت حسن یعقوب فرزند شیخ محمد یعقوب که با موسی صدر در سال 1978 در لیبی ناپدید شد، صادر کرد.

به گزارش العربیه به نقل از شرق الاوسط قاضی حمود در گفتگویی با روزنامه الشرق الاوسط گفته است که این نماینده نزدیک به حزب الله به اتهام شرکت در ربودن فرزند معمر قذافی و پنهان کردن او بدون اطلاع مقامات لبنانی بازداشت شده است.

این قاضی افزود :« این نمایند سابق پارلمان تا تکمیل تحقیقات لازم در بازداشت باقی می ماند».

پیشتر منابع لبنانی فاش کردند که باند آدم ربایی در سوریه هانیبال فرزند قذافی را ربوده و بوسیله یک خودرو از مسیر مرزی سوریه به صورت غیر قانونی او را تحویل یعقوب محمد نماینده سابق لبنان که از نزدیکان حزب الله است، تحویل دادند.

فرزند قذافی چند روز پیش توسط یاند آدم ربایی نزدیک به حزب الله در لبنان مخفی شده بود. گفته می شود طی مدت بازداشت و پیش از اینکه مقامات لبنان از ربودن وی آگاه و او را آزاد کنند، توسط ربایندگان به شدت مورد ضرب و شتم قرار گرفته بود.

از سوی دیگر علی یعقوب برادر حسن یعقوب گفته است که بازداشت برادرش بدون ابلاغ قبلی صورت گرفته است.

وی گفت:«آیا برادرم به خاطر اینکه هنوز به دنبال یافتن سر نخی از ناپدید شدن پدرش است باید اینگونه بازداشت شود».

خانواده شیخ محمد یعقوب که در سال 1978 در لیبی به همراه امام موسی صدر ناپدید شد، نیز خبر بازداشت حسن یعقوب را تایید کردند.

گفتنی است که برغم نزدیکی حزب الله لبنان با رژیم سوریه اما فرزند قذافی به عنوان پناهده به صورت رسمی در سوریه زندگی می کند.