.
.
.

یمن.. نقض آتش بس از سوی شبه نظامیان در روز دوم گفتگوها

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:

خبرنگار تلویزیون العربیه گزارش داد که فضای مثبتی در مذاکره میان هیئت دولت مشروع یمن و شورشیان برای رسیدن به صلح در سوئیس به وجود آمده است.

اسماعیل ولد الشیخ احمد در آغاز نشست خود با دو هیئت مذاکره کننده یمنی، تاکید کرد که تنها راه حل بحران این کشور، راه حل سیاسی است. او از دو طرف خواست جنگ را متوقف کنند.

در حالیکه مذاکرات سیاسی در سوئیس ادامه دارد، مقاومت مردمی از نقض آتش بس توسط شبه نظامیان حوثی خبر داد. شورشیان حمله وسیعی را علیه تیپ النصر ارتش ملی در منطقه خب و الشعف در شهر الجوف، ترتیب دادند.

شورشیان همچنین خود را برای حمله به تعز از سمت شرقی این شهر آماده می کنند. پیشتر، این شهر از سوی حوثی ها هدف بمباران قرار گرفت که در پی آن 7 غیر نظامی از جمله سه کودک کشته شدند.

شورشیان همچنین، مواضع نیروهای مقاومت و ارتش در منطقه العسکری در تعز را مورد حمله غافلگیرانه قرار دادند. گفتنی است که شورسیان، در ساعات اولیه، آتش بس اعلام شده را نقض کردند.

شهر تعز از ماهها پیش، در محاصره شدید شورشیان قرار گرفته است. کودتاچیان همچنین شهروندان را مورد هدف قرار می دهند. در این شهر امنیت مردم سلب شده و مورد حملات روزانه تک تیراندازان قرار می گیرند.