.
.
.

یمن..مبادله اسرا بین نیروهای مقاومت و شبه نظامیان

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:

منابع یمنی تاکید کردند مبادله صدها نفر از اسرا بین نیروهای مقاومت مردمی یمن و شبه نظامیان در منطقه بافع در شمال لحج انجام می شود. در این مبادله قرار است 370 نفر از شبه نظامیان با 285 نفر از نیروهای مقاومت مبادله شوند.

یک منبع نیروهای مقاومت یمن موسوم به "عدن فردا" به تلویزیون الحدث گفت روز چهارشنبه 16 دسامبر 370 نفر از اسرای شبه نظامیان حوثی با اتوبوس به منطقه بافع منتقل شدند.

مبادله اسرای شبه نظامیان حوثی بخشی از تبادل زندانیان است که قرار است بطور کامل به اجرا گذاشته شود و طی آن تمامی زندانیان در جنوب آزاد شوند.

در همین حال گفتگوهای مستقیم بین هیاتهای نمایندگی دولت و شبه نظامیان برای دومین روز در کشور سویس در جریان است. این گفتگوها از سوی سازمان ملل متحد ترتیب داده شده، و قرار است که دو طرف به آتش بس دائمی دست یابند و راه برای یک فرایند سیاسی باز شود.

مبادله اسرا بعد از آن صورت می گیرد که طی هفته های گذشته مذاکراتی برای مبادله اسرا در استانهای لحج و البیضا در جریان بوده است. هنوز آمار دقیقی در مورد تعداد اسرای دو طرف اعلام نشده ، اما گفته می شود که نیروهای مقاومت حدود 1800 نفر از شبه نظامیان حوثی را در اختیار دارند، و شبه نظامیان حوثی هم حدود 8000 نفر از سیاستمداران و عوامل مقاومت را در صنعا و دیگر شهرهای یمن زندانی کرده اند.