.
.
.

ارتش آزاد سوریه: روسیه به داعش کمک نظامی می‌کند

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:

سرتیپ احمد بری، فرمانده ارتش آزاد سوریه در گفتگو با العربیه گفت روسیه کمکهای نظامی خود را به نیروهای کرد طرفدار رژیم اسد ارائه می دهد، و نه به ارتش آزاد. او روسیه را متهم کرد که در حمله های داعش به نیروهای ارتش آزاد از داعش پشتیبانی هوایی، و مواضع ارتش آزاد را بمباران می کند.

این در حالی است که ولادیمیر پوتین، رئیس جمهوری روسیه در بیانیه ای از مسلح کردن جنگجویان سوری خبر داد. این بیانیه در خارج از روسیه بحث زیادی را برانگیخت تا جایی که کرملین مجبور به ادای توضیح در این باره شد.

جامعه بین المللی از این گفته پوتین تعجب کرد که "روسیه به ارتش آزاد سوریه کمکهای تسلیحاتی می کند." ارتش آزاد ضمن ابراز تعجب از این بیانیه اعلام کرد که تاکنون هیچ کمک تسلیحاتی از روسیه دریافت نکرده، بلکه هواپیماهای روسیه از مواضع ارتش بشار اسد پشتیبانی، و مواضع مخالفان را بمباران می کنند.

کرملین در توضیح بیانیه پوتین اعلام کرد که روسیه کمکهای تسلیحاتی خود را به "مقامات قانونی سوریه" ارائه می دهد، که معنی آن رژیم بشار اسد است.

ارتش آزاد سوریه از درون انقلاب این کشور بیرون آمد، و از پرسنل ارتش سوریه تشکیل شده که از ارتش سوریه بریده و به انقلاب پیوسته اند. ارتش آزاد هم اکنون مناطق بسیاری در سوریه را تحت کنترل خود دارد، و با نیروهای رژیم اسد و افراط گرایان تندرو مبارزه می کند.