.
.
.

کشته شدن 80 شبه نظامی حوثی در منطقه مرزی ُحرث سعودی

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:

ستاد نیروهای مشترک سعودی روز شنبه 12 سپتامبر 2015 اعلام کرد، 80 شبه نظامی حوثی که تلاش می کردند ایستگاه نظامی «المغیاله» در منطقه حرث از توابع جازان را مورد هجوم قرار دهند، توسط ارتش و نیروهای مرزبان سعودی کشته شدند.

روز چهارشنبه نیز نیروهای مشترک سعودی تلاش های شبه نظامیان حوثی برای نفوذ به مناطق مرزی از جمله منطقه جازان را با شکست مواجه کردند.

به گزارش العربیه منابع نظامی سعودی فاش کردند، نیروهای مشترک این کشور پس از شناسایی حوثی‌ها و رصد تحرکات نظامی آنها، با تانک و توپخانه منطقه مشرف بر حرث را که مسیر نفوذ این گروه به خاک سعودی بود، مورد هجوم قرار داده و 80 تن از آنان را به قتل رساندند.

شبه نظامیان حوثی و نیروهای صالح طی هفته های گذشته شکست های سنگینی را از نیروهای مقاومت مردمی و ائتلاف عربی متحمل شدند.

روز پنجشنبه نیروهای مقاومت مردمی یمن جزیره حنیش در دریای سرخ را با کمک نیروی هوایی و دریایی ائتلاف از وجود حوثی ها پاکسازی کردند.

شبه نظامیان حوثی و صالح مخلوع از این جزیره برای انتقال اسلحه که از طریق قاچاق از سواحل کشورهای دیگر به آنها می رسید استفاده می کردند.

در همین حال نیروهای مقاومت مردمی، ارتش ملی و نیروهای ائتلاف در دیگر جبهه ها و بویژه در الجوف، صرواح و غرب مارب به پیروزیهایی بر شبه نظامیان حوثی و صالح دست یافتند.