.
.
.

دیدار ملک سلمان با مخالفان سوری پس از کنفرانس ریاض

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:

ملک سلمان بن عبدالعزیز آل سعود، پادشاه سعودی مخالفان سوری شرکت کننده در کنفرانس ریاض را به حضور پذیرفت. خادم حرمین شریفین، در اظهاراتی خطاب به آنان برایشان آرزوی موفقیت کرد.

به گزارش العربیه در این دیدار شماری از مقامات سعودی، از جمله شاهزاده متعب بن عبدالعزیز، وزیر گارد ملی، شاهزاده محمد بن نایف، ولیعهد و معاون شورای وزیران و وزیر کشور سعودی، و تعدادی از وزیران از جمله عادل الجبیر وزیر خارجه سعودی، حضور داشتند.

از سوی دیگر، ریاض حجاب رئیس سابق دولت موقت سوریه، طی اظهاراتی به نمایندگی از سوی خود و شرکت کنندگان در کنفرانس ریاض از ملک سلمان بن عبدالعزیز، به خاطر پذیرایی پادشاهی سعودی از نشست تاریخی مخالفان سوری در ریاض، تشکر وقدردانی کرد.

حجاب تاکید کرد که دست قاطعی که به کمک یمن جهت برطرف کردن ظلم و استبداد شتافت، ملت سوریه را بیش از پیش نسبت به استواری موضع سعودی و علاقمندی شما به ایجاد وحدت در سوریه و توقف خونریزی در این کشور و تشکیل دولتی مدنی که در آن ظلم و استبداد پایان یابد، امیدوار کرده است.

او ادامه داد:« کنفرانس ریاض اعلام کرد که ملت سوریه، مخالفان ملی و گروههای سوری، خواستار صلح هستند، اما از پافشاری خود در پایان دادن به رنج ملت خود از طریق پایان دادن به ظلم و استبداد، عقب نشینی نمی کنند.»