.
.
.

«روسیه یک پایگاه نظامی دولتی سوریه را بمباران کرد»

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:

بمباران هوایی یک پایگاه نظامی دولتی سوریه، به کشته شدن دستکم ۴ تن از سربازان ارتش این کشور انجامید. در حالی که دولت سوریه، ائتلاف بین‌الملل به رهبری آمریکا را متهم به این حمله می‌کند، واشینگتن می‌گوید مطمئن است این حمله کار روسیه بوده است.

یک مسئول نظامی آمریکایی که خواسته نامش فاش نشود، به خبرگزاری رویترز گفته است که ایالات متحده مطمئن است روسیه مسئول حمله هوایی به پایگاه نظامی دولتی در سوره است.

این مقام مسئول اتهامات دولت سوریه به ائتلاف بین‌الملل به رهبری آمریکا در این باره را رد کرد. روسیه تا کنون در این باره اظهار نظر نکرده است.

پیش از این دیده‌بان حقوق بشر سوریه گزارش داده بود که یک حمله هوایی به یک پایگاه نظامی دولتی در استان دیرالزور، دستکم ۴ تن از سربازان ارتش این کشور را کشت و ۱۳ تن دیگر را زخمی کرد.

بخش اعظم استان دیرالزور در تصرف گروه دولت اسلامی موسوم به داعش قرار دارد.

بنا بر این گزارش، حمله هوایی بخشی از پایگاه نظامی «صاعقه» در نزدیکی شهرک «عیاش» در استان دیرالزور در غرب سوریه را عدف قرار داد.

جنگنده‌های ائتلاف بین‌الملل به رهبری آمریکا، مواضع گروه داعش در را عراق و سوریه بمباران می‌کند. در همین حال روسیه هم اقدام به بمباران هوایی مواضع مخالفان بشار اسد رئیس جمهوری سوریه می‌کند.