.
.
.

نیروهای سعودی هجوم حوثی‌‌ها به جازن را شکست دادند

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:

نیروهای مرزی سعودی روز دوشنبه 7 دسامبر اعلام کردند، هجوم شبه نظامیان حوثی و صالح به منطقه «جازان» را با شکست مواجه کردند.

به گزارش العربیه، به نقل از منابع نظامی سعودی شبه نظامیان حوثی و علی عبدالله صالح، بامداد روز دوشنبه با استفاده از پوشش آتشباری سنگین خمپاره و توپ و دیگر تجهیزات سنگین تلاش کردند که وارد منطقه مرزی جازان شوند، اما تلاش آنها با مقاومت سرسختانه نیروهای زمینی و مرزداران سعودی روبرو شده و در نهایت با تحمل تلفات سنگین مجبور به عقب نشینی شدند.

نیروهای سعودی در بیانیه خود از نقش گشت‌ گارد مرزی سعودی در شناسایی موقعیت شبه نظامی حوثی قدر دانی کردند.

طبق این گزارش نیروهای مرزبان سعودی از طریق دوربین‌های حرارتی نصب شده در مرزهای این کشور توانستند تحرکات حوثی را رصد و به موقع آنها را هدف قرار دهند.

اين در حالی است كه روز گذشته جنگنده های ائتلاف پس از شناسایی تحرکات حوثی ها و نیروهای صالح در نزدیکی مرز سعودی، یک پرتابگر کامیونی حامل موشک‌های اسکاد که برای پرتاب به داخل سعودی به سوی مرز در حال انتقال بود، مورد هدف قرار داده و آن را کاملا منهدم کردند.

روز گذشته جنگنده‌های ائتلاف همچنین مواضع شبه نظامیان حوثی و صالح را در مناطق «الوازعيه»، در غرب تعز و جبل نار در اطراف شهر «مخا»، به شدت بمباران کردند.

در همین حال ارتش ملی یمن و نیروهای مقاومت مردمی پس از درگیری های شدید با شبه نظامیان حوثی و صالح در جبهه‌های غرب استان مارب، پیشروی کردند.