.
.
.

واشنگتن مشارکت بیشتر آنکارا در جنگ با داعش را بخاطر تنش با مسکو مطرح نمی‌کند

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:

یک مسئول آمریکایی اعلام کرد که این کشور بخاطر بحران پیش آمده بین ترکیه و روسیه، از آنکارا نخواهد خواست تا در عملیات ضد داعش مشارکت بییشتری داشته باشد.

پس از ورود بریتانیا به حمله های هوایی علیه داعش، و افزایش شمار حملات هوایی فرانسه در هفته های اخیر، واشنگتن تصمیم گرفت برای فروکش کردن بحران بین ترکیه و روسیه فعلا از آنکارا نخواهد تا مشارکت خود در جنگ ضد داعش را افزایش دهد.

ترکیه نقش فعالی در جنگ ضد داعش دارد، و این کشور مرزهای مشترک خود با سوریه را حراست می کند، و جلوی قاچاق اسلحه و نیرو برای داعش در سوریه را می گیرد.

در حالیکه گفته می شود حملات هوایی ترکیه بیشتر علیه مواضع پ.ک.ک. است تا داعش، اما یک مقام آمریکایی فاش کرد که جنگنده اف-16 ترکیه در عملیاتی برای آزادسازی 2 روستا از داعش حضور داشته است.

آنکارا هم اعلام کرد که در بیش از نیمی از عملیات ضد داعش حضور داشته و امکانات لجستیک در اختیار نیروهای آمریکایی قرار می داده است.

حمله های هوایی نیروهای ائتلاف تحت تاثیر تنش میان مسکو و آنکارا قرار نگرفته، و آمریکا امیدوار است که این تنش هرچه زودتر پایان یابد و ترکیه عملیات خود را در جنگ با داعش از سر گیرد.