فوری

پخش زنده
 • صفحه اصلى
 • ايران
 • مقاومت مردمی یمن حلقه محاصره شهر تعز را تنگ تر می کند

  منبع: دبی-العربیه.نت فارسی

  منابع یمنی روز شنبه 5 دسامبر از کشته و زخمی شدن ده ها تن از شبه نظامیان حوثی در جبهه تعز خبر دادند.

  به گزارش العربیه به نقل از منابع یمنی فرماندهان نیروهای مقاومت و ارتش ملی یمن برای حمله‌ای گسترده و فراگیر جهت پاکسازی کامل شهر تعز واطراف آن از کودتگران حوثی خود را آماده می کنند.

  روز گذشته نیروهای صالح و شبه نظامیان حوثی با حمله به مواضع مقاومت تلاش کردند که در مناطق حصب غرب تعز و کوی الچمغه در شرق تعز نفوذ کنند که با مقاومت سرسختانه نیروهای مردمی روبره شده و ناچار به عقب نشینی شدند.

  در مناطق ماویه، المسیمیر از توابع استان لحج نیز حوثی ها متحمل خسارات های سنگینی شده‌‌اند. در مارب نیز جنگنده‌های ائتلاف عربی به رهبری سعودی مواضع حوثی ها در منطقه صرواح و جبل حرده و سنحان که منطقه نفوذی عبدالله صالح است، به شدت بمباران کردند.

  همزمان با شدت گرفتن حملات نیروهای ائتلاف عربی و مقاومت مردمی یمن به مواضع حوثی ها، تلاش های سیاسی از سوی سازمان ملل برای یافتن راه حلی برای بحران یمن همچنان ادامه دارد.

  در همین راستا روز گذشته عبدالمالک المخلافی، معاون نخست و وزیر امور خارجه یمن، با اسماعیل ولد الشیخ فرستاده ویژه سازمان ملل برای یمن در ریاض، ملاقات کرد.

  ملاقات فرستاده ویژه سازمان ملل متحد در چارچوب مذاکرات ژنو که قرار است در اواسط ماه جاری میان حوثی ها و حکومت شرعی یمن برگزار شود، صورت گرفته است. وزیر حارجه یمن با اسماعیل ولد الشیخ در باره دستور کار مذاکرات ژنو با هم گفتگو کردند.

  المخلافی که برای ریاست هیئت دولت یمن در مذاکرات آتی ژنو تعیین شده است، تاکید کرد، که هیئت دولت در چارچوب قطعنامه 2216 شورای امنیت سازمان ملل با شبه نظامیان مذاکره خواهد کرد.

  تبلیغات

  برگزیده های کاربران