.
.
.

وزير خارجه یمن و فرستاده سازمان ملل در باره مذاکرات آینده ژنو گفتگو می‌کنند

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:

عبدالمالک المخلافی، معاون نخست و وزیر امور خارجه یمن، روز جمعه 4 دسامبر 2015 با اسماعیل ولد الشیخ فرستاده ویژه سازمان ملل برای یمن در ریاض، ملاقات کرد.

ملاقات اسماعیل ولد الشیخ فرستاده ویژه سازمان ملل متحد در چارچوب مذاکرات ژنو که قرار است در اواسط ماه جاری میان حوثی ها و حکومت شرعی یمن برگزار شود، صورت گرفته است.

وزیر حارجه یمن با اسماعیل ولد الشیخ در باره دستور کار مذاکرات ژنو با هم گفتگو کردند

المخلافی که برای ریاست هیئت دولت یمن در مذاکرات آتی ژنو تعیین شده است، تاکید کرد، که هیئت دولت در چارچوب قطعنامه 2216 شورای امنیت سازمان ملل با شبه نظامیان مذاکره خواهد کرد.

این در حالی است که درگیری نظامی میان شبه نظامیان حوثی و نیروهای مقاومت مردمی یمن در مناطق مختلف این کشور هنوز ادامه دارد.
در همین حال جنگنده‌های ائتلاف عربی به رهبری سعودی مواضع حوثی ها را در مناطق جنوب صنعا، مورد هجوم قرار دادند.

شاهدان عینی در می گویند انفجارهای مهیبی در نزدیکی اردوگاه «قاع القيضی» متعلق به گارد ریاست جمهوری یمن رخ داده است به گفته این شاهدان صدای این انفجارهای در تمام مناطق شهرصنعا طنین افکن بود.

از سوی دیگر شبه نظامیان حوثی برای تلافی شکست‌های خود در جبهه‌های‌ رویارویی با مقاومت مردمی، اقدام به گلوله باران شهر تعز کردند.

طبق این گزارش در اثر گلوله باران حوثی قسمتی از بیمارستان «الثوره» آسیب دیده و تعدادی از افراد کادر پزشکی آن نیز زخمی شدند.