.
.
.

الازهر مصر: کشتن داعشی‌ها برای رهایی جهان از شر آنها، حکم خداوند است

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:

الازهر مصر در بیانیه‌ای که روز پنج شنبه 3 دسامبر منتشر کرد گفته « تکفیر داعش هیچ فایده‌ای برای جهان نخواهد داشت اما مهمتر از تکفیر، اجرای حکم خدواند در حق آنها است.» الازهر تاکید کرده که کشتن و نابودی داعشی‌ها، و رهایی جهان از شر آنها، حکم خداوند است».

الازهر در پی اظهارات احمد الطیب رئیس این موسسه دینی، مبنی بر اینکه نمی‌تواند داعشی‌ها تکفیر کند، ابراز می‌شود. « شیخ الازهر داعش را متجاوز و محارب با خدا، پیامبر و فاسد بر روی زمین می‌داند که مسئولان باید با آنها بجنگند، شکست دهند و جهان را از شر آنها رها کنند. حکم شرعی علیه آنها در قرآن آمده است.»

این بیانیه افزود:« شیخ الازهر گفته که داعشی‌ها به دروغ ادعا می‌کنند که به آنچه خداوند نازل کرده حکم می‌کنند، حاکمان را کافر می‌شمارند و بر روی زمین فساد می‌کنند. قرآن درباره این افراد چنین حکم داده :« سزاى كسانى كه با خدا و پيامبر او می‌جنگند و در زمين به فساد می‌كوشند، جز اين نيست كه كشته شوند…»، بنا بر این قرآن مجازات آنها را در دنیا قتل و در آخرت عذابی بزرگ، تعیین کرده است».

«احمد الطیب» شیخ الازهر روز گذشته اظهار داشت که نمی‌توان داعش را تکفیر کرد؛ زیرا عناصر داعش به خداوند ایمان دارند. وی که در جلسه پرسش و پاسخ با دانشجویان دانشگاه القاهره حضور یافته بود گفت:« الازهر حکم به کافر بودن کسی نمی‌دهد حتی اگر این شخص گناهان کبیره مرتکب شده باشد».

الطیب در ادامه این اظهارات خود گفت: «داعش ایمان دارد اما این همه جنایات کرده است، بنابر این ما داعش را به فسق و فجور محکوم می‌کنیم، اما حکمی در دست نیست که آنها کافر برشمرد».