.
.
.

تصویری..داستان عکس انداختن فرزند اردوغان با «رهبران داعش»

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:

یکی از خبرهای داغ که روز یکشنبه 29 نوامبر در رسانه های اینترنتی، روزنامه و شبکه های تلویزیونی روسیه و ترکیه پس از خبر سرنگونی سخوی 24 روسیه در سطح گسترده ای منتشر شده بود، عکس انداختن بلال اردوغان فرزند رجب طیب اردوغان رئیس جمهوری ترکیه با دوتن از رهبران داعش در سوریه بود.این خبر به طور گسترده ای در رسانه های روسیه و سوریه و برخی رسانه های عربی انتشار یافت .

اظهارات سخنگوی رسمی پوتین و رابطه خانواده اردوغان با داعش

همچنین دیمیتری پسکوف، سخنگوی رسمی ریاست جمهوری روسیه ، نیز گفته بود، دلایلی در دست دارد که نشان می دهد خانواده رئیس جمهوری ترکیه با رهبران داعش رابطه دارند و مخفیانه باهم هماهنگی می کنند.
پسکوف روز شنبه در مصاحبه‌ای با کانال تلویزیونی «روسیه 1»، گفت:« مسکو اطلاعات ویژه ای در باره ارتباط بلال اردوغان فرزند رئیس جمهوری ترکیه با داعش در رابطه با تجارت و خرید نفت از این گروه تروریستی در دست دارد.
سخنگوی رسمی ریاست جمهوری روسیه گفت:« این معلومات نشان می دهد که آنچه رئیس جمهورمان (پوتین) در این باره گفته بود دقیق و درست بوده است».

در همان روز رسانه های روسی تصاویر فرزند اردوغان را به صورت برجسته ای منتشر کردند و ادعا کردند که این عکس‌ها متعلق به فرزند اردوغان است که با رهبران داعش در سوریه عکس انداخته است. ایران همپیمان اسد نیز از قافله شایعه پراکنان دور نمانده و روزنامه «پیشرفت» و برخی خبرگزاری های نزدیک به دولت نیز این عکس ها را چاپ کردند. روزنامه «پیشرفت» علاوه بر انتشار این تصاویر، نوشت سمیه دختر اردوغان یک بیمارستانی را در مرز ترکیه سوریه برای درمان شبه نظامیان داعش احداث کرد.

حل کردن معمای‌عکس فرزند اردوغان با «رهبران داعش»

حقیقت داستان رابطه بلال فرزند رجب طیب اردوغان، رئیس جمهوری ترکیه با داعش که رسانه های روسی از جمله تلویزیون عربیRT روسیه، و کانال «زوی زدا » مبنب بر تجارت وقاچاق نفت داعش در در بازار سیاه توسط پس اردوغان واقیت نداشته و اشخاصی که فرزند اردوغان با آنها عکس انداخته دو برادر مالک یک رستورانی در استانبول هستند که اغلب مردم شهر آنها را می شناسند.

رسانه های ترکیه تنها یک روز پس از انتشار تصاویر فرزند اردوغان توسط رسانه های روسیه، ایران و سوریه، ضمن انتشار مجدد عکس های جدیدی از همان افراد یعنی دو برادر مالک رستوران در استانبول با بلال اردوغان بر شایع پراکنی رسانه ای روسیه وسوریه خط بطلان کشیده و با شرحی کوتاه و همچنین چاپ عکس های جدیدی از مالکان رستوران، معمای ارتباط خانواده اردوغان با «رهبران خیالی داعش آنهم در سوریه» که رسانه های روسیه ، ایران و رژیم اسد با شادی و شعف خاص آن را منتشر کرده بودند، را حل کرد.

برخی رسانه های ترکیه با اسماعیل وعلی كيمبر مالکان رستورانی در استانبول که سخنگوی رسمی روسیه و رسانه های آن کشور از آنها به عنوان رهبران داعش یاد کردند، مصاحبه کردند. این دو برادر در منطقه توریستی «فاتح» رستوان معروفی دارند که گه گاهی فرزند اردوغان برای صرف غذا به آنجا تردد می کند.اما مثل اینکه رسانه های روسیه به دلیل ریش دار بودن این دو برادر مالک رستوران آنها را با رهبران داعش در سوریه اشتباهی گرفته بود.