.
.
.

مقاومت مردمی یمن عملیات شکست محاصره تعز را آغاز کرد

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:

حمود سعید المخلافی، فرمانده نیروهای مقاومت مردمی یمن روز یکشنبه 29 نوامبر 2015 اعلام کرد، نیروهای مقاومت عملیات نظامی شکست محاصره تعز را به صورت گسترده ای آغاز کردند.

الخلافی گفت:«نیروهای مقاومت با پشتیبانی ائتلاف عربی به رهبری سعودی جبهه غربی را از شبه نظامی حوثی ها و صالح پاکسازی می کنند تا شهر تعز از تیر رس این گروه کودتاچی خارج شود».

الحلافی افزود:«هم اکنون نیروهای مقاومت مردمی یمن مناطق استراتیژیک مهمی مانند تیه قاسم و منطقه البعراره، را در اطراف تعز از کنترل حوثی ها خارج کرده است».

فرمانده نظامی نیروهای مقاومت مردمی گفت:« عملیات آزاد سازی از همه محورهای غربی شهر تعز آغاز و تا آزادسازی مناطق شرقی و شکست کامل محاصره این عملیات ادامه خواهد داد».

از سوی دیگر، گلوله باران سنگین تعز توسط شبه نظامیان حوثی و صالح باعث کشته شدن دو کودک و زخمی شدن دست کم 18 غیر نظامی در منطقه ضبوعیه شد.

در همین حال منابع مقاومت مردمی و ارتش ملی یمن در جبهه شرقی و غربی شهر تعز خبر دادند که حوثی در منطقه الضباب والمسراخ متحمل خسارات سنگینی شده اند.

طبق این گزارش جنگنده های ائتلاف چندین قایق که در قالب ماهیگیری برای حوثی ها اسلحه و مهمات ارسال می کردند، مورد هدف قرار داده و آنها را غرق کردند.

بیشترین بازدید موضوعات مهم