.
.
.

سازمان ملل: نقش سعودی در متحد کردن مخالفان سوری بسیار مهم است

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:

یان الیاسون، معاون دبیر کل سازمان ملل متحد،روز شنبه 28 نوامبر در مصاحبه با تلویزیون العربیه گفت ، کنفرانس بین المللی که قرار است در اواسط دسامبر در اردن برگزار شود بسیار مهم و سازنده خواهد بود.

معاون سازمان ملل متحد با قدر دانی از نقش کشور پادشاهی سعودی در متحد کردن مخالفان سوری، گفت:«ریاض نقش مهمی را در را زمینه پایان دادن به بحران سوریه و محدود کردن گروه های معتدل مخالف اسد، ایفا می کند».

الیاسون گفت: «فکر می کنم کنفرانس اردن کنفرانس بسیار مهم و سرنوشت ساز خواهد بود،این کنفرانس می تواند تاثیر مستقیمی بر روند تلاش های جامعه بین المللی برای پایان دادن به بحران سوریه وجنایات‌هایی که در آنجا مرتکب می شود، خواهد داشت.

الیاسون گفت :« محول کردن مسئله تعیین گروههای تروریستی توسط دولت اردن گامی بسیار مهم در روند سیاسی سوریه به شمار می رود».

معاون سازمان ملل همچنین نقش سعودی در متحد کردن مخالفان سوری و تلاش های استفان دی میستورا نماینده ویژه سازمان ملل همه برای آماده کردن شرایط ملایم و برای دور دوم مذاکرات را بسیار پر اهمیت تلقی کرد.

الیاسون افزود:«با آغاز گفتگوهای واشینگتن و مسکو و همچنین نشست ایران و سعودی بر سر میز مذاکره برای حل مسئله سوری امید پایان دادن به بحران این کشور زیادتر شده است».

معاون دبیر کل سازمان ملل متحد در پایان اظهار داشت که بحران سوریه باعث ارتکاب جنایت‌های زیادی در این کشور شد. کما اینکه کشورهای همسایه سوریه در نتیجه این بحران هزینه‌های زیادی را متحمل شدند و خطر داعش در نتیجه ادامه همین بحران به اروپا رسید.