.
.
.

حمله انتحاری در کابل 1 کشته و 2 زخمی برجای گذاشت

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:

مقامات امنیتی افغانستان روز شنبه 28 نوامبر از وقوع یک حمله انتحاری در شهر کابل خبر دادند.

نجیب دانش، معاون سخنگوی وزارت کشور افغانستان در مصاحبه با رسانه افغانی اعلام کرد، حمله انتحاری نزدیک ساعت 9 صبح روز شنبه به وقت محلی، در نزدیکی شهرک طلایی صورت گرفته است .

معاون سخنگوی وزارت کشور افغانستان افزود:«فرد انتحاری پیاده و با استفاده از یک جلیقه انفجاری، خودرو متعلق به اول‌ الرحمن رودوال یکی از مسئولین کمیسیون انتخابات افغانستان را هدف قرار داد».

طبق گفته دانش راننده خودروی حامل اول الرحمن در این حادثه کشته و دو نفر دیگر که نیز مجروح شده‌اند.

جلوگیری از یک حمله انتحاری

در همین حال ریاست امنیت ملی افغانستان اعلام کرد، نیروهای این نهاد در یک عملیات ویژه توانسته‌اند دو سازمان دهنده حمله انتحاری و یک فرد انتحاری را در شهر کابل بازداشت کنند.

به گزارش خبرگزاری افغانی باختر دفتر مطبوعاتی ریاست عمومی امنیت ملی افغانستان اعلام کرد، موظفین ریاست عمومی امنیت ملی دو تن سازماندهندگان حملات انتحاری و یک فرد انتحاری مربوط شبکه حقانی را با یک عراده موتر (خودرو) از نوع «کرولا» برنگ سرخ مملو از مواد انفجاری از مربوطات کابل بازداشت نموده اند.

طبق این گزارش امنیت ملی افغانستان اعلام کرده که این افراد مربوط به شبکه حقانی هستند و برنامه داشتند که یک خودرو نوع تویوتا مملو از مواد انفجاری را در یکی از مناطق مزدحم شهر کابل منفجر کنند.

امنیت ملی افزوده که بازداشت شدگان در تحقیقات اعتراف کرده‌اند که قصد انجام حمله انتحاری را داشتند. ماموران ریاست عمومی امنیت ملی همچنین امروز از یک حمله انتحاری در شهر کابل جلوگیری نمودند.

بازداشت شده گان در جریان تحقیقات ابتدائی اعتراف نموده اند که قصد داشتند تا در یکی از نقاط پرازدحام شهر کابل حمله انتحاری را انجام دهند.

این درحالیست که صبح امروز دریک حمله انتحاری درکابل راننده یک خودرو کشته و دونفر دیگر زخمی شدند.