.
.
.

هکر ترک صدها سایت روس را در واکنش به مداخله مسکو در سوریه هک کرد

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:

یک هکر اهل ترکیه که خود را Skorsky نامیده، دوشنبه ۲۳ دسامبر، مسئولیت هک کردن صدها سایت در روسیه را در واکنش به مداخله نظامی این کشور در سوریه و حمایتش از حملات نیروهای بشار اسد به روستاهای ترکمن، بر عهده گرفت.

این هکر ترک، اقدام به قرار دادن عکس‌های رجب طیب اردوغان رئیس جمهوری ترکیه و محمد الفاتح سلطان عثمانی، بر روی سایت‌های هک شده کرد. در این عکس، تصویری از قرآن کریم و پرچم ترکیه نیز در کنار سرود فلکلور عثمانی که «میهتر» نام دارد، قرار داده شده.

Skorsky در پیامی در حساب کابری خود در توییتر نوشته که عملیات هک کردن سایت‌های روسی، «جبل الترکمان»‌(کوه ترکمن‌ها) نام دارد. این کوه در حومه شمالی استان لاذقیه قرار دارد.

Skorsky درباره دلیل این اقدام نوشته است: «از طریق عملیات هک کردن صدها سایت روسی می‌خواستیم به حملات روسیه علیه روستاهای ترکمن پاسخ دهیم، حملاتی که در آن برادران ترکمن‌مان هدف قرار می‌گیرند. به طور طبیعی هک کردن این سایت‌ها و بسته شدن آن‌ها به تعطیلی بسیاری از سایت‌های اروپایی مرتبط با سایت‌های روسی هک شده انجامیده است.»

شایان ذکر است که این حمله سایبری یک روز پیش از سرنگونی جنگنده روسیه توسط نیروی هوایی ترکیه روی داده است. ترکیه جنگنده روسیه را به نقض حریم هوایی خود متهم کرده است. مقام‌های روس اما می‌گویند که این جنگنده در آسمان سوریه در حال پرواز بود.