.
.
.

وزارت دفاع روسیه وابسته نظامی ترکیه را احضار کرد

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:

خبرگزاری روسی تاس گزارش داد وابسته نظامی ترکیه در مسکو روز سه شنبه 24 نوامبر به وزارت دفاع روسیه احضار شد.

احضار وابسته نظامی ترکیه در پی سقوط یک جنگنده روسیه برفراز سوریه صورت می گیرد.

جلسه "اضطراری" ناتو

سازمان آتلانتیک شمالی (ناتو) اعلام کرد که به درخواست ترکیه روز سه شنبه یک جلسه اضطراری برگزار می کند. این جلسه برای بحث پیرامون سقوط جنگنده روسی در مرز سوریه با ترکیه برگزار می شود.

یک مقام ناتو گفت که این سازمان اوضاع در مرز ترکیه و سوریه را زیر نظر دارد، و افزود که به درخواست ترکیه شورای ناتو در ساعت 16 به وقت گرینویچ یک جلسه اضطراری خواهد داشت. در این جلسه نمایندگان 28 کشور عضو ناتو حضور خواهند داشت.

وزارت دفاع روسیه در بیانیه خود گفت که هواپیمای روسی برفراز سوریه هدف آتشباری از زمین قرار گرفته است. در این بیانیه آمده است که این هواپیما در ارتفاع 6 کیلومتری پرواز می کرده و خلبانهای آنها با چتر بیرون پریده اند.

در مقابل، ستاد ارتش ترکیه اعلام کرد که نیروی هوایی این کشور بعد از 10 بار هشدار در ظرف 5 دقیقه یک هواپیما را که خاک این کشور تجاوز کرده بود سرنگون کردند. در این بیانیه آمده که دو جنگنده اف-16 ترکیه در محل مشغول گشت زنی بودند و در ساعت 9:24 دقیقه صبح سه شنبه به وقت محلی این هواپیما را هدف قرار دادند.

هواپیمای روسی در منطقه جبل الترکمان در استان لاذقیه، در نزدیکی مرز ترکیه سقوط کرده است. مخالفان سوریه در ویدیویی که در اینترنت منتشر کرد خلبان کشته شده روس را نشان داد.