.
.
.

سعودی به اروپا درباره احتمال حملات تروریستی هشدار داده بود

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:

یک منبع سعودی در گفت با خبرگزاری CNN اظهار داشت که کشورش به کشورهای اروپایی درباره احتمال حملات تروریستی هشدار داده بود.

این منبع گفت که آخرین هشدار سعودی 10 روز پیش بوده است. او افزود که کشورش تا می تواند، هواداران داعش را که تلاش می کنند خود را به سعودی یا اروپا برسانند، زیر نظر دارد.

منبع سعودی بیان داشت:« موج مهاجرت از ژوئیه 2014 افزایش یافت. اما پس از ژانویه گذشته، نگران کننده شده است. او تاکید کرد که سعودی بارها برخی از کشورهای اروپایی را از حملات تروریستی آگاه کرده بود.

این منبع تاکید کرد که همه اطلاعات در اختیار طرف های مورد نظر قرار داده شد و آخرین هشدار سعودی به این کشورها 10 روز پیش بوده است. او نام این کشورها را ذکر نکرد.

دیوید کامرون نخست وزیر بریتانیا در اکتبر گذشته اعلام کرد که کشورش اطلاعات امنیتی مهمی از سعودی دریافت کرد. به گفته وی این اطلاعات بریتانیایی ها را در امنیت قرار می دهد.

همچنین در سال 2010، اطلاعات سری سعودی، مقامات آمریکایی را از یک حمله تروریستی پیش از وقوع آن آگاه کرد. در آن گزارش آمده بود که محموله های مواد منفجره از طریق پست از یمن به سمت آمریکا در حال بارگیری است.

پس از کشف این حادثه، باراک اوباما از ناکامی این حمله، از دولت سعودی تقدیر و تشکر کرد.