فوری

پخش زنده
 • صفحه اصلى
 • ايران
 • عراق.. پیشمرگه کردستان عملیات بازپسگیری سنجار از داعش را آغاز کرد

  منبع: العربیه.نت- فارسی

  نیروهای پیشمرگه کردستان عراق صبح پنج شنبه 12 نوامبر عملیات بازپسگیری شهرک سنجار از دست داعش در شمال این کشور را آغاز کردند.

  شورای امنیت ملی کردستان در بیانیه خود آورده که نیروهای پیشمرگه عمليات آزادسازی شهر سنجار را آغاز کردند، و راههای تدارکاتی داعش را به کنترل خود در آورده اند.

  شهر سنجار در موقعیت استراتژیکی قرار گرفته و در شاهراهی قرار دارد که دو شهر موصل در عراق و رقه در سوریه را به هم وصل می کند. این دو شهر در تصرف داعش هستند.

  نیروهای هوایی آمریکا شب گذشته مواضع داعش در سنجار را بمباران کردند و به دنبال آن 7500 نفر از نیروهای پیشمرگه و جنگجویان ایزدی حمله به این شهر را آغاز کردند.

  داعش که منتظر این حمله بوده، در روزهای گذشته به شمار نفرات خود در سنجار افزوده و آنرا به 600 نفر رسانده بود. حمله به سنجار به دلیل شرایط آب وهوایی مدتی به تعویق افتاد.

  حمله به سنجار را مسعود بارزانی، رئیس اقلیم کردستان عراق فرماندهی می کرد. در این عملیات نیروهایی از ایزدیهای عراق نیز نیروهای پیشمرگه را همراهی کرده اند. بسیاری از ایزدیهای عراق در اثر حمله داعش آواره شده و در اردوگاههایی در منطقه کردستان عراق و سوریه زندگی می کنند.

  تبلیغات

  برگزیده های کاربران