فوری

پخش زنده
 • صفحه اصلى
 • ايران
 • داعش مسئولیت حملات انتحاری حومه جنوبی بیروت را بر عهده گرفت

  منبع: العربیه.نت- فارسی

  گروه دولت اسلامی موسوم به داعش مسئولیت دو انفجار انتحاری در منطقه ضاحیه (حومه جنوبی بیروت پایتخت لبنان)، منطقه تحت کنترل حزب‌الله را بر عهده گرفت.

  به گزارش العربیه، وائل ابو فاعور وزیر بهداشت لبنان اعلام کرد که شمار کشته شدگان این حملات انتحاری به ۴۱ تن و شمار زخمی‌ها به بیش از ۲۰۰ تن رسید. به گفته ابوفاعور، وضعیت وخیم بعضی از زخمی‌ها ممکن است به بالا رفتن شمار کشته شدگان بینجامد.

  صلیب سرخ لبنان هم اعلام کرد که شمار کشته شدگتن از ۴۰ تن تجاوز کرد. شبکه المستقبل شمار کشته شدگان را ۴۰ تن اعلام کرد. اما تلویزیون ال بی سی از ۴۵ کشته و بیش از ۱۸۰ زخمی خبر داد.

  به گزارش رسانه‌های لبنانی، این دو انفجار در محله پر ازدحام برج البراجنه روی داده است. بنا بر گزارش‌ها و همچنین بیانیه روابط عمومی حزب‌الله لبنان، دو مهاجم انتحاری که جلیقه‌های انفجاری به تن داشتند، با پای پیاده به محل حادثه رساندند.

  ارتش لبنان شمار مهاجمان انتحاری را سه تن اعلام کرد که یکی از آن‌ها پیش از آن‌که موفق شود بمب‌های همراه خود را منفجر کند، در انفجار دوم کشته شد.

  گروه داعش هم در بیانیه‌ای از سه مهاجم انتحاری سخن گفت که دو تن فلسطینی و یک تن دیگر سوری بودند.

  بنا بر این گزارش‌ها، انفجار اول روبروی مغازه‌هایی در منطقه روی داد و حدود ۷ دقیقه پس از آن انجفار دوم مقابل مسجد امام حسن اتفاق افتاد.

  تصاویر منتشر شده آسیب‌هایی را که انفجارها به منطقه وارد کرده‌اند نشان می‌دهد. چند خودرو آتش گرفته و برق در منطقه قطع شده است. آسیب‌هایی هم به خانه‌ها و ساختمان‌های اطراف محل حادثه وارد آمده است.

  منطقه محل انفجار منطقه‌ای بسیار پر جمعیت است از همین رو خطر بالا رفتن شمار قربانیان وجود دارد. صلیب سرخ لبنان هشت تیم امدادی به محل حادثه فرستاده و نیروهای ارتش هم منطقه را به محاصره خود درآوردند.

  این انفجارها به فاصله ۲۰۰ متر از بیمارستان رسول الاعظم وابسته به حزب‌الله روی دادند.

  تبلیغات