.
.
.

حمله حزب کارگران کردستان در ترکیه 5 کشته بجا گذاشت

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:

منابع امنیتی ترکیه روز چهارشنبه 11 نوامبر گفتند که 3 پلیس، یک سرباز و یک غیرنظامی در حمله حزب کارگران کردستان موسوم به پ.ک.ک در استانهای ناآرام شرقی ترکیه کشته شدند.

به گزارش خبرگزاری فرانسه، در این حمله که روز سه شنبه شب در شهر سیلوپی در نزدیکی مرز سوریه اتفاق افتاد سه پلیس کشته و یک پلیس دیگر زخمی شد.

در روز چهارشنبه نیز در شهر سیلوان، که 9 روز است در حکومت نظامی بسر می برد، درگیری شدیدی بین نیروهای نظامی و شاخه جوانان پ.ک.ک روی داد که یک سرباز ترکیه کشته و یکنفر دیگر زخمی شدند.

به گزارش سایت ترک "دقان نیوز"، روز چهارشنبه در شهر دارگجین در استان ماردین هم در اثر انفجار یک خودرو یک کارگر شهرداری کشته و یک افسر پلیس زخمی شدند.

پس از شکسته شدن آتش بس دوساله بین آنکارا و پ.ک.ک در ماه ژوئیه گذشته، موجی از ناآرامی استانهای شرقی ترکیه را فراگرفته که تا کنون صدها کشته بجا گذاشته است.

پنجشنبه گذشته پ.ک.ک به آتش بس یکجانبه خود که به مناسبت انتخابات ترکیه اعلام شده بود پایان داد. در این انتخابات حزب عدالت و توسعه رجب طیب اردوغان به پیروزی قاطعی دست یافت.

بعد از انتخابات، اردوغان باردیگر به مبارزه با پ.ک.ک تاکید کرد و گفت جنگ را تا "از میان بردن" تمام نیروهای پ.ک.ک ادامه خواهد داد.