.
.
.

ملک سلمان و سیسی کمیته هماهنگی دو کشور را تاسیس کردند

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:

ملک سلمان بن عبدالعزیز، خادم حرمین شریفین و عبدالفتاح السیسی، رئیس جمهوری مصر روز چهارشنبه 11 نوامبر مذاکرات خود را در ریاض، پایتخت پادشاهی سعودی پی گرفتند.

در این دیدار دو رهبر ضمن بحث در باره مسائل مطرح شده در کنفرانس سران کشورهای عرب و آمریکای لاتین، به موضوع های مورد علاقه دو کشور نیز پرداختند.خادم حرمین شریفین در این دیدار بر ادامه مشاوره ها و همکاریها بین پادشاهی سعودی و مصر تاکید کردند، و خواستار تقویت همکاریهای دو کشور در جهت منافع عمومی کشورهای عربی و اسلامی شدند.

در این دیدار توافقنامه ای برای تاسیس "کمیته هماهنگی" دو کشور بین عادل الجبیر، وزیر امور خارجه سعودی و سامح شکری، وزیر امور خارجه مصر به امضا رسید.

علا یوسف، سخنگوی ریاست جمهوری مصر در این باره گفت که این کمیته ناظر بر اجرای "بیانیه قاهره" و ملحقات آن خواهد بود. او گفت تشکیل نیروهای نظامی مشترک دو کشور یکی از مواردی است که این کمیته به آن خواهد پرداخت و راه را برای مشارکت دیگر کشورهای عربی باز می کند.یوسف گفت که این کمیته هماهنگی های لازم در زمینه اجرای توافقنامه های دوجانبه و بحث پیرامون مسائل و تحولات منطقه را انجام می دهد. دو طرف در زمینه مبارزه با تروریسم و افراطی گری نیز تلاشهای خود را هماهنگ خواهند کرد.

یوسف گفت که در این دیدار اهمیت رویارویی با مداخله ها در امور داخلی کشورهای عربی مورد تاکید قرار گرفت، و دو کشور سعودی و مصر توان خود برای مقابله با این مداخله ها را تقویت خواهند کرد.

بیشترین بازدید موضوعات مهم