.
.
.

ویدیو.. اسرائیل اینگونه کودکان فلسطینی را در باجویی می‌ترساند

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:

فیلمی ویدیویی که آن را شبکه تلویزیونی «فلسطین الیوم» پخش کرد، میزان رعب و وحشتی را، که سادیسمی که بازجوهای اسرائیلی در بازجویی از فلسطینی‌ها از جمله کودکان بروز می‌دهند، نشان می‌دهد.

این ویدیو افسرانی را نشان می‌دهند که از احمد مناصره کودک ۱۳ ساله فلسطینی بازجویی می‌کنند. او متهم شده که به همراه پسر عموی‌اش می‌خواسته با چاقو به یک اسرائیلی حمله کند. پسر عموی احمد مناصره به دست سربازان اسرائیلی کشته شده است.

در این ویدیو یکی از بازجوها بر سر کودک فریاد می‌کشد و در تلاش برای «شستشوی مغزی» به او ویدیویی را نشان می‌دهد و می‌گوید این تو هستی که چاقو به دست یک اسرائیلی را دنبال می‌کنی. بازجو تلاش می‌کند با استفاده از روش رعب و وحشت، از کودک اعتراف بگیرد.

پس از این فریادها، کودک با گریه تکرار می‌کند که او بوده که می‌خواسته با چاقو حمله کند اما از این حادثه چیزی به یاد نمی‌آورد. بعد از اندکی ملتمسانه به بازجو می‌گوید که به خاطر نمی‌آورد که با پسر عموی‌اش کسی را دنبال کرده باشند، بلکه دلیل دویدن آن‌ها فرار بود. اما بازجو فریاد می‌زند و به او می‌گوید «تو می‌خواستی یک یهودی را بکشی». که اینجا کودک به گریه می‌افتد و می‌گوید: «بس است، هرچه تو بگویی درست است اما من یادم نمی‌آید.»

شایان ذکر است که سربازان اسرائیلی حسن مناصره ۱۵ ساله را کشته بودند و پسر عموی‌اش احمد مناصره را با خودرو زیر گرفته بودند. این رویداد ۱۲ ماه گذشته افتاد. این دو کودک متهم به تلاش برای حمله با چاقو به شهرک نشینان اسرائیل در بیت‌المقدس اشغالی شده‌اند.