.
.
.

کشته‌شدن 2 مربی نظامی آمریکایی و 1 آفریقایی در اردن

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:

منابع اردنی روز دوشنبه 9 نوامبر از کشته شدن 3 مربی آموزش نظامی آمریکایی در تیراندازی یک افسر پلیس اردن در یک پایگاه نظامی در الموقر در امان پایتخت این کشور خبر دادند.

به گزارش تلویزیون العربیه، المومنی سخنگوی دولت و وزیر اطلاع رسانی اردن گفت:« یک افسر پلیس اردنی روز دوشنبه پس از تیراندازی به 3 مربی آموزش نظامی دو آمریکایی و یک آفریقایی در یک مرکز پلیس در حومه امان آنها را از پای در آورد.

مومنی در مصاحبه با خبرگزاری «بترا» گفت: پلیس اردن به سرعت وارد عمل شده و مهاجم را به قتل رساند.

وزیر اطلاع رسانی اردن افزود:تحقیقات در باره علت وقوع حادثه و بررسی انگیزه مهاجم از سوی ارگان های امنیتی اردن ادامه دارد.

خبرگزاری رویترز از امان، به نقل از یک منبع رسمی گزارش داد که این پادگان آموزشی که در موقر در حومه شرقی پایتخت اردن قرار دارد و آمریکا بودجه آن را تامین می کند، برای آموزش نیروهای امنیتی عراقی و فلسطینی استفاده می شد.

علاوه بر کشته شدن دو آمریکایی و یک تبعه آفریقای جنوبی 4 پلیس اردنی نیز زخمی شدند.

اردن از همپیمان آمریکا و عضو ائتلاف ضد داعش به فرماندهی آمریکاست که در خاک سوریه و عراق در همسایگی اردن، به اهداف داعش حمله می کند.

چند صد مربی آموزش نظامی آمریکا در چارچوب برنامه نظامی برای تقویت ارتش اردن از جمله استقرار هواپیماهای جت جنگنده اف 16 که از پایگاه های هوایی اردن برای حمله به مواضع داعش در سوریه استفاده می کنند، در اردن حضور دارند.

بیشترین بازدید موضوعات مهم