.
.
.

یک فرمانده دیگر از سپاه پاسداران ایران در سوریه کشته شد

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:

منابع خبری ایران روز جمعه از کشته شدن یکی دیگر از اعضای سپاه پاسداران بنام «علی شالیکار» در سوریه خبر دادند.

جنازه عضو سپاه که در سوریه کشته شد، درهزارسنگر آمل تشییع شد.

در همین حال سایت رجا نیوز، با انتشار عکسی از «محمد حسین عزیز آبادی»، یکی دیگر از قربانیان دفاع از بشار اسد در سوریه نوشت: این چهلیمین «مجاهد» دفاع از حرم "عقیله بنی هاشم " که در سوریه کشته می شود.


همچنین خبرگزاری «دفاع پرس» روز شنبه از کشته شدن «امیرعلی هیودی» در سوریه خبر داد. این خبرگزاری گفته است هیودی اولین کسی است که از شهر دزفول در سوریه کشته می شود. این خبرگزاری گفته است هنوز جزئیاتی از نحوه کشته شدن این پاسدار در دست ندارد.

به گزارش منابع مطلع از زمان دخالت نظامی روسیه تاکنون تعداد کشته‌های سپاه پاسداران در سوریه در حال افزایش است. سپاه پاسداران پس از کشته شدن حسین همدانی در سوریه٬ از ابتدای ماه محرم عملیات گسترده‌ای را علیه مخالفان بشار اسد آغاز کرده است.

فرماندهان ارشد سپاه اعلام کرده‌اند علت افزایش آمار کشته‌های آنها در جنگ سوریه «ضرورت حضور نیرو‌های سپاه در میدان جنگ به منظور ارائه مشاوره‌های دقیق» است.اما کارشناسان معتقد اند که تلاش ایران برای ایجاد تعادل در نفوذ با روسیه باعث شده که ایران حضور زمینی بیشتری را داشته باشد و این باعث تلفات بیشتر پاسداران در سوریه شده است.به اعتقاد کارشناسان ایران نمی تواند نفوذی مانند روسیه داشته باشد چرا که روسیه هم در مراکز تصمیم گیری در سازمان ملل مقتدر است و هم از نظر اقتصادی و نظامی بنابرین تلاش مقامات ایران برای رقابت با روسیه در نهایت بی نتیجه خواهد بود. هفته گذشته سردار جعفری فرمانده سپاه گفت روس ها در سوریه به دنبال منافع خوشان هستند واز بشار اسد دفاع نمی کنند.

مخالفان سوری ایران را شریک قتل عام سوری ها می دانند اما مقام‌های ایران حضور نیرو‌های سپاه و کمک‌های تسلیحاتی به بشار اسد را کمک‌ «مستشاری» می‌نامند.

گزارش گاردین در باره اعزام افغانها به جنگ سوریه توسط ایران

روزنامه گاردین در شماره روز گذشته خود نوشته بود که ایران در حال عضوگیری از پناهندگان افغانی برای جنگ در سوریه است
به نوشته این روزنامه ایران به پناهندگان افغانی در مقابل جنگ علیه مخالفان اسد در سوریه به آنها قول حقوق ماهانه و اجازه اقامت دائم می‌ دهد.

طبق گزارش روزنامه گاردین، لشگر نظامی فاطمیون مربوط به افغانیهایی است که در ایران زندگی می‌کنند. این لشکر در حال حاضر بعد از حزب‌الله لبنان دومین نیروی نظامی بزرگی است که برای حمایت از بشار اسد در سوریه می‌جنگند.

ارگان های نظامی جمهوری اسلامی ایران در ماه مه گزارش کردند که حداقل 200نفر از اعضای فاطمیون از شروع جنگ تا کنون در سوریه کشته شده‌اند.

عضو گیری به‌طور روزانه در مشهد و قم که دارای بزرگترین جمعیت افغانی در آنجا مستقر است، انجام می‌گیرد. افراد زیر 18سال نیز برای جنگ در سوریه عضوگیری می‌شوند.