.
.
.

ماه اوت یک موشک به هواپیمای بریتانیایی بر فراز شرم‌الشیخ مصر شلیک شده بود

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:

روزنامه بریتانیایی دیلی میل شنبه ۷ نوامبر نوشت که ماه اوت گذشته، نزدیک بود موشکی به هواپیمای مسافربری خطوط هوایی بریتانیا که به شرم‌الشیخ مصر نزدیک می‌شد اصابت کند نتیجه تحقیقات بعدی این بود که این حمله، عمدی نبود.

برپایه این گزارش، خلبان هواپیمای وابسته به شرکت تامسون که از لندن به شرم‌الشیخ مصر می‌رفت، هنگام رصد کردن حرکت موشک به سمت هواپیما، اقدام به تغییر مسیر کرد.

منبعی که این اطلاعات را به روزنامه داده و نام او ذکر نشده، گفته است که خلبان هواپیما معتقد است موشک به فاصله ۳۰۰ متری هواپیما نزدیک شده بود.

دولت بریتانیا این حادثه را تایید کرده اما از اهمیت آن کاسته است. این در حالی است که محققان همچنان در تلاشند تا دلیل سقوط هواپیمای خطوط هوایی روسیه را در هفته گذشته پس از پروازش از فرودگاه بین‌المللی شرم الشخ بدانند. برخی مسئولان غربی بر این باورند که این هواپیما روز ۳۱ اکتبر در اثر انفجار یک بمب کار گذاشته شده در آن سرنگون شد. در این سانحه تمام ۲۲۴ سرنشین هواپیما جان سپردند.

وزارت حمل و نقل بریتانیا در بیانیه‌ای درباره حادثه شليک موشک به سمت هواپیمای شرکت تامسون اعلام کرد: «درباره این حادثه تحقیق کردیم و همان هنگام به این نتیجه رسیدیم که حمله عمدی نبود بلکه مرتبط با تمریم‌های روتینی داشت که ارتش مصر در منطقه انجام می‌داد.»

دیوید کامرون نخسنت وزیر بریتانیا هفته گذشته به دلیل نگرانی‌های امنیتی، پرواز هواپیماهای این کشور را به شرم الشیخ به حال تعلیق در آورد.